, Newsy Telefony Vivo

Oko cyklonu. Takiego aparatu w smartfonie jeszcze nie widzieliśmy, a może całkowicie zmieść konkurencję

Vivo X50 Pro/fot. XDA

Vivo X50 Pro/fot. XDA

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • bobok

  Wszyscy marudzą, a mnie akurat pomysł się podoba, nawet nie o samą stabilizację wideo chodzi, a o optykę, które może w końcu będzie na tyle dobra, aby robić świetne fotki.
  Ktoś ostatnio przytoczył Nokię 808 jako niedościgniony wzór aparatu w telefonie, jak teza jest kontrowersyjna, tak optyka ma tam ponad centymetr i faktycznie nawet dzisiaj daje radę.
  Sam nie obraziłbym się na telefon, któremu dość wyraźnie wystaje aparat (oczywiście odpowiednio zaoblony) ale zdjęciami urywa 4 litery.

  • Tomasz

   Pamietam, ze byl na rynku smartfon z dokrecanym obiektywem. A moze nie byl dokrecany tylko zamontowany na stale ? Wiec takie rzeczy juz byly.

   • bobok

    Galaxy S4 Zoom – taki potworek który nie sprawdzał się dobrze ani jako smartfon (grubość) ani aparat (kiepskie oprogramowanie i matryca).
    Ogólnie bardziej był to skok na naiwnych klientów, niż realny fotosmartfon.
    Ja mówię o telefonach, gdzie w miejsce aparatu daliby po prostu te 3-4mm więcej poza budowę aby można było wrzucić lepszą optykę – to by wystarczyło aby z dzisiejszych flagowców zrobić genialne aparaty.

 • MiKE

  To w końcu oko cyklonu czy oko cyklopa? Bo nadal nie wiem co autor miał na myśli…

 • https://nowakowski.eu RAFN

  Pi#rdolenie o Szopenie.

 • Marius

  Wielkość obiektywu sugeruje matrycę o zdecydowanie większej przekątnej niż dotychczas montowane. 48MPx to raczej twór Sony, zatem przekątna ta sama co w innych telefonach mających podobna rozdzielczość.
  Względnie to oko cyklopa to obiektyw szerokokątny, analogia do aparatów z wymienną optyka.
  Te pozostałe to pewnie super extra aparaty makro o oszałamiającej jakości i matrycy 5MPx, czyli takie nokie z Symbianem mi się przypominają.
  Na koniec firma która takich rzeczy robić nie potrafi, coś się zepsuje za chwilę lub dłuższą chwilę , czego naprawić już się nie będzie dało. Ot cała prawda o egzotycznych firmach i ich produktach.

 • Daro X

  ” Na pochwałę zasługuje symetria, ale ciekawie robi się dopiero na tylnym panelu.”
  No bardzo jestem ciekawy, gdzie Pan Konrad widzi tę symetrię? Proszę o wskazanie miejsca, gdzie ten telefon jest symetryczny, bo ja tutaj widzę jedynie asymetrię czyli przeciwieństwo symetrii…

  • Ogau

   Chodzi o grubość ramek na przodzie

 • FALLNONS

  iPhone ze stabilizacja nie ma konkurencji na rynku w nagrywaniu video ? Autor chyba nie widział stabilizacji video w Reno 3 Pro od Oppo 😉

  • FALLNONS

   Ahhhh , zamiast minusować , zobaczcie jak radził sobie poprzednik(następca czyli R3Pro jeszcze bardziej ulepszony) :
   youtu.be/uurh0vsARn0

 • Rafał S.

  „A zdjęcia nocne będą genialne” – to już tak z automatu wiadomo, że będą genialne? A może się okaże, iż wypadną zupełnie przeciętnie.

 • colt1255

  Zmiotło to co najwyżej autora.


reklama