Już za niespełna dwa tygodnie oficjalnie na półki sklepowe zawita jeden z najbardziej wyczekiwanych terminali tego roku – Samsung Galaxy S III I-9300. Model ten przeznaczony jest na rynek europejski. Tymczasem na japoński rynek zawita terminal o symbolu SC-06D i nie będzie to tylko subtelna zmiana symbolu. Na wyposażeniu tego terminala znajdzie się coś, czego w naszym zabrakło.
Jak wiemy Galaxy S III wyposażony został w czterordzeniowy procesor Exynos 4 Quad o taktowaniu zegara 1.4 GHz, który wspomagany jest przez 1 GB pamięci RAM. Transmisje danych zapewnia natomiast HSPA +. Choć specyfikacja nie zaskoczyła nas, a sam smartfon raczej jest ewolucją niż rewolucją, to z pewnością nie ma czego się powstydzić, biorąc pod uwagę jego osiągi.
Jednak jak poinformował wiceprezes oraz szef działu firmy Samsung – JK Shin – na japoński rynek wprowadzony zostanie trochę zmodyfikowany sprzęt. Smartfon wyposażony zostanie w dwurdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4, który wspomagany będzie dla odróżnienia przez 2 GB pamięci RAM. Z uwagi na zaimplementowany układ można liczyć również na obecność modemu 4G/LTE. Jest to już kolejny wariant LTE, tym razem o nazwie Samsung Galaxy SIII SC-06D. Terminal przeznaczony jest dla operatora NTT DoCoMo.
W tym momencie należy postawić zasadnicze pytanie. Dlaczego europejska wersja została pozbawiona dodatkowego 1 GB pamięci RAM? Być może jest to spowodowane obecnością modułu LTE. A może jest to odpowiedź na zbliżającą się premierę LG Optimusa LTE II, który zadebiutuje w tym tygodniu.
źródło: DOCOMO
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…
Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…
Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…
Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…
Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…