>
Kategorie: Gry i aplikacje Newsy

Google Authenticator z długo wyczekiwaną zmianą

Gigant z Mountain View zdecydował się uaktualnić aplikację Google Authenticator i wyposażyć ją w funkcję wygodnego przenoszenia na inne urządzenie. O taką możliwość użytkownicy zabiegali od dawna.

Aplikacja Google Authenticator doczekała się aktualizacji oznaczonej numerem 5.10, która jest już dostępna w Google Play, jednakże nie każdy ma jeszcze do niej dostęp. Ten będzie uruchamiany stopniowo jak w przypadku większości usługi wyszukiwarkowego giganta. Rzeczony update wnosi do programu nowości wizualne oraz jedną szalenie ważną zmianę w funkcjonalności.

Google Authenticator z łatwym przenoszeniem na inne urządzenie

Authenticator od Google to wygodne narzędzie do generowania kodów służących dwuetapowej weryfikacji. Nie każdy chce korzystać z innych rozwiązań takich jak SMS-y, a co za tym idzie, aplikacja cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Niestety, przenoszenie aplikacji na nowy smartfon wiązało się z koniecznością ponownej konfiguracji.

Na szczęście wspomniana konieczność odchodzi w niepamięć. Amerykanie zdecydowali się wprowadzić do usługi prostą metodę transferowania danych logowania. Niemniej, aby z niej skorzystać, potrzeba mieć „przed sobą” obydwa urządzenia. Trzeba bowiem zeskanować wygenerowany kod QR z dotychczas użytkowanego urządzenia na nowym telefonie.

Ucieszyć powinno natomiast to, że cały proces odbywa się lokalnie i połączenie realizowane jest bezpośrednio pomiędzy urządzeniami. Żadne dane, teoretycznie nie są więc przesyłane za pośrednictwem internetu. Aktualizacja dotyczy wersji dla Androida. W przypadku iOS opisywana zmiana nie występuje.

Na koniec dodam jeszcze, że Google Authenticator zyskało świeższy wygląd zgodnym z aktualnymi trendami projektowania interfejsu aplikacji mobilnych. Choć to nie wygląd jest najistotniejszy w tego typu narzędziach, z pewnością wpłynie on na przyjemność korzystania z aplikacji.

https://www.gsmmaniak.pl/1139406/google-lens-istotnymi-nowosciami-android-i-ios/

Źródło

Marcin Karbowiak

 Redaktor serwisów internetowych, fan Apple, fetyszysta usług Google.

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025