>
Kategorie: Android Google Gry i aplikacje iOS Newsy

Google Lens z kopiowaniem tekstu na komputer. To genialne!

Google Lens lub jak kto woli Obiektyw Google, otrzymał właśnie nowe funkcje. Jedna z nich pozwala na kopiowanie tekstu z obrazów bezpośrednio na komputer. Co ciekawe, działa to zarówno na Androidzie, jak i w iPhone’ach.

Gigant z Mountain View poinformował za pośrednictwem swojego oficjalnego bloga o nowościach, które zmierzają do aplikacji Google Lens. Właściwie niektórzy użytkownicy powinni widzieć zaktualizowane funkcje usługi już dziś. Jak nietrudno zgadnąć, niektórzy poczekają na ficzery nawet kilka dni lub tygodni. Losowość w uaktualnianiu rozwiązań Google bywa irytująca, ale musimy do niej przywyknąć. Przejdźmy do meritum.

Google Lens — takie nowości to ja rozumiem

Obiektyw Google, bo tak na dobrą sprawę brzmi polska nazwa tytułowej aplikacji, jest rozwiązaniem interesującym i przydatnym. Martwi mnie natomiast ograniczona użyteczność narzędzia oraz zbyt wolny jego rozwój. Google Lens w ostatnim czasie nie uraczyło użytkowników żadną istotną nowością. Aż do teraz.

Twórcy ogłosili właśnie kilka istotnych z punktu widzenia usera funkcji. Pierwsza z nich dotyczy rozpoznawania tekstu. Po nakierowaniu obiektywu na słowa, zdania, a nawet całe zapisane wyrażeniami kartki będzie można skopiować tekst od razu na komputer. Oczywiście warunkiem jest korzystanie z najnowszej wersji przeglądarki Google Chrome i zalogowanie się do tego samego konta, co na smartfonie.

 

Niby drobnostka, ale to właśnie tego typu drobnostki wpływają na komfort korzystania z danego narzędzia. Drugim nowo wprowadzonym rozwiązaniem jest odsłuchiwanie rozpoznanego przez Google Lens tekstu. Przyda się to szczególnie kiedy nie wiemy do końca, jak wymówić zdanie w obcym nam języku.

Rozwiązania trafiają do aplikacji Google Lens dla Androida, jednak użytkownicy smartfonów pracujących pod kontrolą iOS muszą skorzystać w tym celu z innego programu, również ze stajni giganta z Mountain View. Mowa o Google, czyli aplikacji wyszukiwarki. To w niej została wbudowana aplikacja Lens.

https://www.gsmmaniak.pl/1138731/android-11-beta-launch-show/

Źródło

Marcin Karbowiak

 Redaktor serwisów internetowych, fan Apple, fetyszysta usług Google.

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Nowe, tanie Samsungi odkrywają karty. Jest na co czekać?

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o tym, jak będzie wyglądać budżetowy smartfon Koreańczyków, czyli…

9 lipca 2026
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Xiaomi rezygnuje ze swojego najlepszego flagowca? Takiego zwrotu akcji nikt się nie spodziewał

Xiaomi 18 Ultra miał być pokazem możliwości chińskiego producenta. Nowe informacje sugerują jednak, że firma…

9 lipca 2026
  • Artykuły
  • Na luzie

Ten OnePlus ma w sobie coś cudownego. Jednak i tak wybieram starszy model

W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…

9 lipca 2026
  • Bankowość
  • Newsy

Erste ostrzega przed kosztownym błędem. Sprawa dotyczy danych

Niepozorny błąd może kosztować znacznie więcej, niż się wydaje. Erste opublikowało ważny komunikat skierowany do…

9 lipca 2026
  • Operatorzy
  • T-Mobile

Nie czekaj na nowego Galaxy. Ex-flagowiec jest dziś o 48% tańszy i ma zapas mocy na lata

Minął maj, czerwiec, a o Galaxy S26 Edge cisza. Zapewne smartfon ten nigdy się nie…

9 lipca 2026
  • Promocje

Amazon z okazją Last Minute. Zaraz dwa gratisy zostaną usunięte z oferty

Amazon raz daje, a innym razem zabiera. Tak się składa, że za dwa dni zabierze…

9 lipca 2026