Jeśli Twój smartfon Xiaomi zaczął pracować wolniej, to jeszcze nie powód, aby wymieniać go na nowy. Mam dla Ciebie kilka porad, jak poprawić jego działanie.
Bardzo często po upływie kilku miesięcy od zakupu smartfon z Androidem zaczyna pracować zauważalnie wolniej. Ten problem dotyka również modele od Xiaomi i Redmi. Nie warto jednak gorączkowo szukać następcy – wystarczy bowiem wykonać kilka prostych zabiegów, a efekt będzie na pewno zauważalny.
Jeśli zależy Ci na szybkim uruchamianiu najczęściej używanych aplikacji, a co za tym idzie – nie chcesz, aby te uruchamiały się za każdym razem od samego początku, to jest na to sposób – wystarczy je przypiąć. Zrobisz to z menu otwartych aplikacji.
Pamiętaj jednak, że takie rozwiązanie może spowodować czasem więcej szkód, niż korzyści. Wszak musisz liczyć się z tym, że pewna część pamięci RAM będzie stale zablokowana.
Nie ma sensu spowalniać działania smartfona powolnymi kartami pamięci. Przed zakupem dodatkowej przestrzeni na pliki warto sprawdzić, jakie parametry odczytu i zapisu ma i wybrać coś szybkiego – nawet jeśli będzie droższa.
A skoro już poruszyłem temat pamięci, to dodam jeszcze, że na szybkość działania każdego smartfona, ma również wpływ ilość wolnego miejsca w pamięci wewnętrznej. Gdy tej jest zdecydowanie za mało, smartfon potrafi zwolnić. Warto wtedy zweryfikować swoje dane i usunąć zbędne lub je zarchiwizować.
Większość nowych nakładek na Androida posiada opcję „sprzątania”. Taka aplikacja usuwa pliki śmieci i w rezultacie przyspiesza działanie smartfona.
Jeśli masz słabszy smartfon chińskiego giganta, a animacje systemowe trwają zdecydowanie za długo, to nic nie soi na przeszkodzie, abyś je samodzielnie przyspieszył.
Wystarczy, skorzystać z opcji programisty (aktywujesz poprzez kilkurotne szybkie klikanie w numer kompilacji) i odnajdujesz tam następujące pozycje: Skala animacji okna, Skala animacji przejścia. Skala długości animacji i zmieniasz ich domyślne wartości z 1x na 0,5x lub całkowicie wyłaczasz animacje.
Różnica jest momentalnie odczuwalna.
Zanim podejmiesz drastyczne kroki, uruchom ponownie smartfon. Ten zabieg bardzo często przynosi oczekiwane rezultaty, gdyż zabija wszystkie zbędne procesy i tym samym zwalnia zasoby systemowe.
Jeśli powyższe porady nie będą pomagały, to rozwiązaniem poprawiającym wydajność smartfona będzie po prostu przywrócenie go do ustawień fabrycznych. Jest to jednak ostateczność, bo przecież nikomu raczej nie che się konfigurować i instalować wszystkiego od nowa.
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Rozpędzony fintech Revolut wprowadza do swojej oferty kolejne nowości. Tym razem zaoferuje własne usługi telekomunikacyjne.…
Motorola Edge 60 Fusion jest już u mnie na testach wystarczająco długo, bym mógł podzielić…
Ogromny atak hakerski przeprowadzono dzisiaj na rządową aplikację mObywatel. Polacy stracili dostęp do kluczowych e-usług.…
Majowa aktualizacja dla serii Samsung Galaxy S25 nie przyniesie zapowiadanych nowości. Zamiast usprawnień aparatu i…
To już ostateczne i oficjalne - OnePlus 13T nie trafi do sprzedaży w Polsce. Poza…
Nowy układ graficzny Nvidia RTX 5060 dla laptopów pojawił się w bazie Geekbench. GPU w…