, Newsy Telefony Xiaomi

108 MP? To przeszłość – Xiaomi zmierza po prawdziwy rekord fotografii!

Xiaomi Mi 10 / fot. producent

Xiaomi Mi 10 / fot. producent

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Erty Qwerty

  Mam wrażenie że osoba pisząca artykuł na co dzień zajmuje się prostowaniem gwoździ. „Potężna jednostka”… śmiać się chce, w czasach kiedy w telefonach są setki megapikseli ludzie fotografujący pelnoklatkowymi aparatami które „dźwigają” bez problemu wielo(dziesięcio)tysięczne wartości ISO mają matryce 24, 36mp i są to jednostki potężne. Te 144mp to nie są nawet prawdziwe piksele z pojedynczego zdjęcia raw. Te „potężne” jednostki mają maksymalnie 1 cal, ok jest dużo lepiej niż było ale do tego dochodzi minimalna odległość od sensora i mini szkiełko. Do lustrzanek nawet nie ma co porównywać. Lustrzanki z 6mp robią lepsze zdjęcia niż te „potężne” jednostki. Mam remi note 8, niby robi zdjęcie 48mp i takie cyferki strzelali w reklamach, ale sensor realnie to 12mp (prawie)półcalowa matryca (co i tak jak na tę półkę jest niezłym wynikiem). Jak ktoś już mówił – lepiej 1 oczko z dobrą matrycą z dobrym softem i hardwarem co to będzie wszystko ładnie kręcił.
  Mam 2 lustrzanki i jestem fotoamatorem od paru ładnych lat, przykro się robi jak z ludzi się jeleni robi cyferkami.
  To powiedziawszy postęp jest na pewno, jeśli taki tel kupimy przerzucamy na 6-12mp i zdjęcia będą mniej ważyły szybciej się zapisywały i prawdopodobnie miały mniej szumów z uwagi na większe piksele.
  Ps.”Jeśli ktoś chce zdjęcia robić niech sobie aparat kupi” – tak tylko że telefon masz zawsze pod ręką aparat nie, więc szukamy kompromisu, ważne żeby to było jednak robione świadomie

 • ELIAN 2006 Marcin Sylwester K

  A SONY ma wszystko daleko gdzieś, w swoim najnowszej 1 dali 12mpx, i czyje zdjęcia lepsze.

 • Remigiusz Dubek

  A dajcie se 1000 MP, ci co znają realia i tak nie nabiorą się, a reszta owiec niech kupuje, ich sprawa.
  Może doczekam porządnego smarka z porządnym jednym obiektywem, posiadacz googla 2.
  Poza Pixelem mam Canona EOS 6D i Fujifilm X-T30, więc śmiech mnie ogarnia

 • msg

  Jak ktoś poważnie myśli o fotografii to kupuje aparat fotograficzny, a nie telefon. Mi osobiście wystarcza to 8 MP a na co dzień używam 2 MP. Kiedyś były gdzieś informacje, że do zwykłych zdjęć do albumu więcej niż 2 MP nie potrzeba. 10 MP zdjęcie można wydrukować na papierze o rozmiarze A4. Uważam, że kupowanie takiego telefonu dla aparatu to wywalenie pieniędzy w błoto. Cały czas ubolewam, że na rynku są albo bardzo słabe plastykowe telefony nie nadające się do niczego albo bardzo drogie super wypasione. Nawet te że średnim półki mają po 13 MP nie wiadomo po co.

 • BB

  Najpierw niech poprawią algorytmy.

 • bobok

  Tylko po co? Snapdragony serii 7 dostają zadyszki przy matrycach 108mpix, a to bardzo mocne procesory. Do tego realnie porównując foty tegorocznego 108mpix do np zesżłorocznego 16mpix od Samsunga nie widać tej różnicy – owszem jest minimalnie lepiej, ale nie tyle, co wskazywałaby matryca.
  Po prostu nie tędy droga i lepiej rozwinąć jakieś porządne 48mpix, niż tworzyć takie potworki.

  • regoat

   A ty skąd wiesz że nie tędy droga ? Piksele z takiej matrycy i tak są łączone z 4 w 1.

   • bobok

    Stąd, że różnica między aktualnymi 108mpix, a zeszłorocznym 16mpix jest bardzo niewielka.
    Do tego wiele naprawdę genialnych kompaktów na rynku też ma stosunkowo łało pixeli – nadrabia się innymi parametrami, typu wielkość matrycy, optyka, przesłony i algorytmy obróbki obrazu.
    Moim zdaniem 48mpix przy odpowiednim dopieszczeniu jest w stanie zmiażdżyć średnie 144mpix, a przy okazji pozwala na szybsze zapisywanie zdjęć.

 • Kamil Kolontaj

  No nie wytrzymie. Wyciągnijcie chociaż wszystkie soki z tych 108mpx a nie już szukają by więcej wsadzić w smartfon.

  • galakty

   Właśnie z tego powodu, że nie potrafią softowo muszą wciskać wincyj, wincyj sprzętu.


reklama