>
Kategorie: Newsy Oppo Technologie

Odważnie: Oppo tworzy własny procesor. Czy trafi on do smartfonów?

Do pracowników Oppo została wysłana wewnętrzna notatka, która odnosi się do projektu „Mariana Plan”. Niemal pewne jest to, że chodzi o procesor dla urządzeń mobilnych, o którym producent informował pod koniec ubiegłego roku. Nie jest jednak pewne, czy chodzi o układ dla smartfonów.

Udało się Apple, udało się Samsungowi i udało się Huawei. Dlaczego więc tworzenie własnego układu miałoby nie powieść się Oppo? Najwyraźniej z takiego założenia wychodzi sam producent, który pod koniec ubiegłego roku zapowiedział, iż zamierza stworzyć własny procesor mobilny. Teraz do sieci wyciekła informacja o wewnętrznym komunikacie producenta, który trafił do pracowników firmy i który może być związany ze wspomnianym układem.

Oppo inwestuje 7 mld dolarów w badania i rozwój

50 miliardów juanów, czyli 7 miliardów dolarów — właśnie tyle na badania i rozwój autorskich technologii zamierza wydać Oppo. To budżet przewidziany na najbliższe trzy lata i jak mniemam, lwia jego część odnosi się do opracowania, stworzenia i wydania własnego układu do urządzeń mobilnych. Producent ewidentnie pozazdrościł w tym względzie gigantom branży — Samsungowi, Apple oraz Huawei.

Z pewnością na szczegółowe informacje o potencjalnie tworzonym procesorze przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale sam fakt intensyfikacji informacji na ten temat oznacza, że firma działa i najprawdopodobniej nie zmieni się to w najbliższym czasie. Trzymam kciuki, jednak nieco obawiam się, czy firmie uda się osiągnąć w tym względzie sukces. W mojej ocenie wiele zależy od tego, do jakich konkretnie urządzeń Oppo przeznaczy autorski chip.

Czuję, że większą szansę powodzenia miałby układ dla akcesoriów, na przykład słuchawek, jednak na ten moment jest to jedynie gdybanie. Wiadomo za to, że w projekt zaangażowany jest Chen Yan, który pracował wcześniej dla Qualcomma oraz byli inżynierowie OnePlusa i Realme. To daje nadzieje na powodzenie Mariana Plan.

https://www.gsmmaniak.pl/1104890/aktualizacje-oppo-coloros7-terminy/

Źródło 1, 2

Marcin Karbowiak

 Redaktor serwisów internetowych, fan Apple, fetyszysta usług Google.

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025