Ekran o odświeżaniu 120 Hz to jedna z największych nowości i zarazem zalet Galaxy S20, Galaxy S20+ i Galaxy S20 Ultra, ale opcja ta nie działa przy maksymalnej rozdzielczości panelu. Okazuje się, że to nie jedyne ograniczenie, jakie wprowadził Samsung. Kiedy nie da się skorzystać ze 120 Hz na Galaxy S20?
Spis treści
Samsung Galaxy S20 ma kilka mocnych stron, jednak bez wątpienia jedną z największych jego zalet – o ile nie największą – jest piękny ekran Optic AMOLED z niemal płaskimi krawędziami o odświeżaniu 120 Hz.
120 Hz sprawia, że treści wyświetlane na ekranie Galaxy S20 są idealnie płynne i bardzo gładkie, co na wielu maniaKach robi naprawdę duże wrażenie – ja również doceniam to rozwiązanie.
Wyższa częstotliwość odświeżania ma jednak sporą wadę – znaczny wzrost zapotrzebowania na energię. Zapewne właśnie z tego powodu Samsung zdecydował, że ekran Galaxy S20 może pracować w 120 Hz tylko do rozdzielczości Full HD+ włącznie, czyli nie w natywnej, maksymalnej rozdzielczości ekranu (WQHD+).
Okazuje się, że to nie jedyne ograniczenie wprowadzone przez Samsunga.
Ustawienie 120 Hz na Galaxy S20 nawet przy Full HD+ nie sprawi, że ekran będzie odświeżany z taką częstotliwością przez cały czas. Smartfon automatycznie przełączy się na 60 Hz, gdy:
Jak widać, takich scenariuszy nie ma jakoś specjalnie dużo, ale najwięksi fani wysokiej częstotliwości zapewne niejednokrotnie spotkają się z sytuacją, kiedy ich Galaxy S20 „przeskoczy” na standardowe, mało imponujące, już nie tak płynne 60 Hz.
Co ciekawe, w sieci spotkałem się z kilkoma petycjami(!), prośbami i pytaniami o wprowadzenie odświeżania 120 Hz przy maksymalnej rozdzielczości ekranu Galaxy S20. Ba, spotkałem się nawet z głosami rozczarowania, że takiej opcji nie ma na start.
Czy macie podobną opinię w tej sprawie i też mile widzielibyście odświeżanie 120 Hz w każdej rozdzielczości ekranu Galaxy S20?
https://www.gsmmaniak.pl/1103666/samsung-galaxy-s20-ultra-test-ekranu-displaymate/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…
Aż 6 lat prawdziwego spokoju w zamian za 1200 złotych? To, a nawet znacznie więcej…
Pierwszy składany iPhone od Apple to urządzenie, na które fani czekają od lat. Choć premiera…
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…
Fani strategii mogą czuć się kokietowani. Epic Games w ramach rozdawnictwa postanowił udostępnić graczom dwa…
Tanich smartwatchy o designie G-Shocka jest wiele, ale to BlitzWolf BW-AT7 robi największe wrażenie -…