REKLAMA TP
wtorek, 11 lutego 2020, Damian Kucharski

Samsung Galaxy S20 – pierwsze wrażenia. Kosmiczne flagowce czy kosmiczne rozczarowanie?

0 odpowiedzi na “samsung-galaxy-s20-plus-ultra (28)”

  1. Pogromca biedaków pisze:

    Witam serdecznie. Użytkownik s10+ here, czekam aż tylko jakiś oficialny partner da możliwość zamowienia i lecimy z s20ultra. Biedaki które biedolą co roku – smiech na sali! Nasmarujcie się szybko dobrze bo następne dni to będzie dla was katorga. Brak perspektyw, słabe zarobki, zasiłek, +500, niestety, to nie jest telefon dla biedaków. Ja wydam te 6 czy 7k i mam to w du*ie xD to nie są pieniądze, wiem wiem, dla was są, pensja 12 miesieczna. Na szczęście nie każdy jest takim przegrywem jak wy i zarabia 17zł/h. Polaki bez szacunku do własnych siebie

  2. Johny B. pisze:

    I znowu osoby nie przepadajace za ogromnymi telefonami dostają sprzęt drugiej kategorii. Brawo Samsung po świetnym S10, mamy powrót do sytuacji z s9. Mniejszy , znaczy gorszy.

    • bogymen pisze:

      S20 ma bardzo fajne wymiary i według pierwszych relacji świetnie leży w dłoni co nawet w tekście powyżej zostało wspomniane w dodatku w wersji z 5G nie jest wcale wiele gorszy od s20+, wiadomo wersja ultra to już zupełnie inna liga, ale i cena. Jednak S20+ a tym bardziej ultra ze względu na zmianę proporcji na 20:9 oraz zwiększone dość znacznie wyświetlacze są bardziej wydłużone i serio takie wymiary są bardzo niewygodne zarówno w używaniu jak i ich przechowywaniu w kieszeni. Dla mnie oczywiście rozmiar powyżej 6,5 tym bardziej w proporcjach 20:9/21:9 są już nie do zaakceptowania i wiem, że podziela taką opinię wiele osób. Najgorsze jest to, że niemożliwym jest na dzień dzisiejszy zakup czegoś najlepszego i zarazem kompaktowego i trzeba iść wtedy na kompromisy.

      • Johny B. pisze:

        S10 się niczym nie różnił od wersji z + poza jednym aparatem do selfie. Mam S10 i dla mnie to już jest górna granica używalności i noszenia telefonu w spodniach. Kupując S20 ,niby lepszy od S10, ale wiesz,że nie jest to najlepszy flagowiec i to boli. TrZeba iść na kompromis.
        Pomijam fakt , że S10 był ostatnim telefonem ,który miał swój unikatowy styl. Od Note 10 już wszystkie są takie same. Xiaomi, Apple, Pixel etc.

    • BlacK MagiC pisze:

      Ciesz się że jeszcze nie wycofali małych smartfonów

  3. Jarlbjorn pisze:

    Czy tylko ja mam wrażenie, że z generacji na generację wersje kolorystyczne są coraz mniej atrakcyjne?

    Jeśli ktoś tak jak ja nie lubię koloru czarnego/szarego, miałby do wyboru… różowy albo jasnoniebieski. Niezły wybór,nie ma co…

  4. Qba pisze:

    Rozczarowaniem jest modem 5G który nie jest kompatybilny z 5G w Play i Plus

  5. pkim pisze:

    przód ładny ale tył, pomimo skopiowania iphona serii 11, wyszedł znacznie gorzej

  6. mcz pisze:

    Redakcja jest zajęta liczeniem hajsu od Huaweia za artykuły jego wychwalające, ewentualnie pisaniem nowych artykułów wychwalających Huaweia, więc nie ma czasu na takie prozaiczne rzeczy jak moderowanie komentarzy.

  7. May Czos pisze:

    Mi brakuje w nich … sensu. Jedyny który coś wnosi to S20 Ultra, ale to wielka i idiotycznie droga cegła. Reszta jest pomijalna, lepiej kupić S10. Tyle samo RAMu, znacznie niższa cena, wyjście słuchawkowe, tyle że zrobi ciut gorsze zdjęcia w nocy. Ten nowy superzoom jest w większości elektroniczny i to widać w jakości, design to krok wstecz – paskudnymi wyspami aparatów Samsung zdegradował się do kopiowania Apple’a. Szkoda,

  8. pkim pisze:

    brak e-sima – wybrakowany produkt

  9. Qba pisze:

    Konsumenta nie powinno to interesować, 5G jest obecnie dostępne u nas tylko w Play i Plus.

    Jak ktoś kupi telefon 5G to najpierw zgłosi reklamacje u operatora. A potem zwróci telefon do sklepu.

    • Damian pisze:

      „zwróci telefon do sprzedawcy jako niezgodny z deklaracjami producenta.” – A z jakimi to deklaracjami producenta jest niezgodny?

      „5G jest obecnie dostępne u nas tylko w Play i Plus” – jakie to 5G w play i plus, takie, które w praktyce niczym nie różni się od LTE, jest w zasadzie tylko hasłem marketingowym.

      • Qba pisze:

        Z deklaracją że to jest telefon 5G. Skoro nie działa w sieciach 5G Play i Plus to nie nadaje się do celu do którego jest przeznaczony.

        • Damian pisze:

          Jak widzisz, będzie obsługiwał te pasma w 5G, które uruchamiają Plus i Play, jednakże, gdyby nawet nie obsługiwały tych pasm, to obsługa pasm 3,5GHz i z zakresu mmWave określa, że deklaracja ta jest prawdziwa.

          • Qba pisze:

            Nie jest prawdziwa skoro nie obsługuje 5G w Play i Plus.

          • Damian pisze:

            Nie obsługuje jeszcze, bo jeszcze nie jest dostępny na rynku, jednak, kiedy już będzie, to obsłuży: https://komo…g-w-polsce

          • Qba pisze:

            Przeczytaj co tam piszą, bo trafi na rynek bez obsługi 5G i ma obsłużyć dopiero kiedyś w przyszłości po aktualizacji.

          • Damian pisze:

            Piszesz o takiej samej aktualizacji jak w sieci AT&T – czyli aktualizacji ikonki? https://eu.usatoday.com/story/tech/talkingtech/2019/01/08/t-labeling-phones-5-g-evolution-dont-fooled-they-arent-5-g/2513026002/

          • Qba pisze:

            Pytaj Samsunga

          • Damian pisze:

            Nie wymyślaj, bo to co ma Play i Plus to nie jest pełna sieć 5G – na chwilę obecną budują sieć rdzeniową 5G, jednakże wymiana danych pomiędzy nadajnikiem a urządzeniem klienckim odbywa się na poziomie sieci LTE – poniżej jest schemat takiej architektury:

            https://uplo…711827.png

            Więc wyjaśniając to inaczej – jest to nadajnik LTE, podłączony do rdzeniowej sieci 5G (oznaczona na rysunku jako 5GC od 5G Core) – wymiana danych pomiędzy smartfonem a nadajnikiem nie odbywa się na poziomie 5G i zarówno smartfon z modemem LTE (obsługującym dane pasmo) może się do tego nadajnika podłączyć, jak i z modemem 5G, ale połączenie odbywa się i tak na poziomie modemu LTE obsługującego to pasmo.

            Poczytaj sobie o rozbudowie sieci 5G, uwzględniającej różne scenariusze: https://www.infradata.pl/aktualnosci-i-blog/modernizacja-sieci-komorkowej-wyprawa-w-kierunku-technologii-5g/

          • Qba pisze:

            Play ma nadajniki 5G 2100 MHz SS, a Plus 2600 MHz TDD.

          • Damian pisze:

            „Play ma nadajniki 5G 2100 MHz SS” – ty tak twierdzisz, bo na stronie mapy zasięgu sieci PLAY https://www.play.pl/pomoc/mapa-zasiegu.html?layer=5g_ready można przeczytać:

            5G READY to zaawansowana sieć LTE-A (wykorzystująca agregację min. 3 pasm, MIMO4x4, 256QAM, synchronizację fazy i dynamiczną alokację zasobów Cloud Air), gotowa na technologię 5G w przyszłości.

            , w innych miejscach na stronie Play znajdziesz takie stwierdzenia:

            Sieć 5G READY to zaawansowana sieć LTE-A, gotowa na obsłużenie technologii 5G w przyszłości. W sieci 5G READY w Play już dzisiaj możesz doświadczyć jeszcze wyższych prędkości, które zbliżą Cię do tych, które będą możliwe do osiągnięcia w przyszłości w sieciach 5G.

            Sieć 5G READY to ta część naszej sieci, która działa z użyciem zaawansowanych technik radiowych: MIMO 4×4, Agregacja min. 3 pasm częstotliwości, Modulacja 256QAM, Synchronizacja fazy, Cloud Air

            Z kolei na stronie PLUSA https://www.plus.pl/news/art-8347-plus-rozpoczyna-budowe-komercyjnej-sieci-5g można wyczytać

            Budowa sieci 5G Grupy Cyfrowy Polsat […]
            Na jej potrzeby zostały przeznaczone posiadane przez Grupę zasoby w paśmie 2600 MHz TDD, pozwalające przy użyciu technologii MIMO 4×4 i QAM256 przekroczyć prędkość 500 Mb/s.

            , ale jakie to zasoby w tym paśmie grupa posiadała? A no właśnie LTE-A uruchomione przed rokiem o czym można przeczytać na tej stronie https://www.plus.pl/news/art-8341-lte-premium-nowa-oferta-internetu-bazujaca-na-rozwiazaniach-5g-na-poczatek-w-gnieznie-i-slupsku zdanie je potwierdzające jak poniżej

            Rozwiązania zastosowane w LTE Premium, czyli cyfrowy beamforming,technologia SDMA i masowe użycie TDD to elementy wieńczące ewolucję LTE-Advanced w Grupie Cyfrowy Polsat i stanowiące równocześnie fundament 5G.

            Na poniższych przykładach widać, że obecne „5G” w sieciach Plus i Play to tak na prawdę, jak już we wcześniejszych komentarzach stwierdzałem infrastruktura w paśmie LTE, podłączona co najwyżej do rdzeniowej sieci 5G. Modemy kategorii LTE (cat. 20) nieobsługujące 5G, wbudowane w takie procesory jak np. Exynos 9820 i Exynos 9825, są w stanie całkowicie wykorzystać możliwości jakie na obecnym etapie dają rozwiązania infrastruktury sieci komórkowej Playa i Plusa.

          • Qba pisze:

            Ale ty mylisz 5G Ready z 5G.

            Ewidentnie nie odróżniasz pasm 4G 2100 i 2600 od 5G 2100 i 2600.

            To że telefon obsługuje pierwsze dwa pierwsze znaczy że obsługuje dwa ostatnie.

          • Damian pisze:

            Dlatego w przedostatnim moim komentarzu opisałem pokrótce architekturę sieci, który jest określony w specyfikacji jest jako 5G option 5, gdzie infrastruktura LTE jest przyłączona do sieci rdzeniowej 5G – trzecia od lewej u góry na obrazku: https://i1.w…#038;ssl=1. Architektura taka opisana jest na oficjalnych stronach GSM Association :https://www….y-options/, czyli nie byle kogo, a bardzo poważnej organizacji. Nie posiada ona pełnych możliwości sieci 5G, transfery, opóźnienia dalej są na poziomie LTE (bądź LTE Advanced, zależnie na jakiej infrastrukturze została zbudowana).

          • Qba pisze:

            Nie są, 5G Play ma 225 Mbps tam gdzie LTE konkurencji 20 góra 30 Mbps.

          • Damian pisze:

            Pomiar w sieci Plus sprzed 2,5 roku – infrastruktura sieci LTE: https://www….201526.png
            Możliwości infrastruktury LTE w sieci Plus: https://www….ed-zasieg/ ; https://uplo…86b8de.png

            Pomiar prędkości sieci opartej na infrastrukturze LTE w Play: https://www….p_Oh-2YSkI

          • Qba pisze:

            Tyle ze w praktyce jest 30 Mbps.

          • Damian pisze:

            Ten na pierwszym zrzucie pomiar, jest pomiarem w praktyce.

          • Qba pisze:

            Zdecydowanie nie skoro RF Benchmark podaje 30 Mbps

          • Damian pisze:

            Zresztą podajesz jakieś średnie wyniki dla obszaru a tam jest różna infrastruktura sieciowa, jeżeli nadajnik nie obsługuje np. TDD, modulacji 256 QAM, MIMO 4×4, agregacji pasm, to transfery będą niskie, jeśli modem w urządzeniu nie obsługuje powyższych funkcjonalności to transfer również będzie niski.

          • Qba pisze:

            Podaje wyniki w praktyce

          • Damian pisze:

            Podaje wyniki średnie, dla różnej przepustowości, różnych obciążeń, różnej klasy infrastruktury sieciowej, różnej klasy modemów, różnego zasięgu sygnału, ogólnie rzecz biorąc – dla różnych warunków.

          • Qba pisze:

            Czyli realne.

          • Damian pisze:

            Inteligencją widzę nie grzeszysz, zdajesz sobie sprawę że podałem ci wyniki sprzed 2,5 roku a nie dzisiejsze. Wyniki zależą przecież od aktualnej przepustowości sieci, od jej obciążenia – ilości urządzeń do niej podłączonych, nawet od pogody, dalej od tego jak gęsta jest infrastruktura nadawcza i od wielu innych czynników.


reklama