, Apple iOS Newsy Technologie Telefony

Nowe iPhone’y produkowane ze starych? Tego chce Apple

iPhone

fot. Pxhere

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • polextra

  Łatwa do wykonania naprawa wpłynęłaby korzystniej na środowisko ale mniej korzystnie na finanse Apple. Działania gigantów w kwestii ochrony środowiska są niestety w większości pozorne.

  • Prokafinator😎

   Użytkownicy iPhonów zmieniają je co blisko 3 lata, czyli stosunkowo rzadko, iphony sprzedane w 2014 roku wciąż dobrze działają i są na rynku zamiast leżeć na złomie jak (nawet nowsze) androidy, a w przypadku awarii idziesz do salonu i naprawiaja.
   Jak telefony maja 4 letnie wsparcie by można ich było bezpiecznie używać – źle, jak firma tworzy sprzęty, z których się korzysta zdecydowanie dłużej niż rozwiązań konkurencji – źle, jak wykorzystują recykling – źle…

   • Tomek Klimuntowski

    Ciężko się z Tobą nie zgodzić. Ja obecnie używam iPhone 7 Plus już blisko 3 lata i nic nie wskazuje na potrzebę jego wymiany. Poprzednio miałem flagowe lumie/LG/Samsunga i tam już po niespełna roku zaczynało czegoś brakować – telefony zaczynały wolniej funkcjonować itd.

    • dreq02

     jak się kupuje zetafony to tak jest. Ja miałem nota3 który wyszedł w 2013 roku chyba i miałem go 6 lat dopóki nie zaczął nagle mocno zamulać

     • Tomek Klimuntowski

      Zetafony? Lumia 930 /LG G5/ Samsung S7 to dla Ciebie zetafony? Pomijam już inne modele. Ciesze się, że miałeś możliwość tak długo używać jedno urządzenie.

   • polextra

    Chyba nie do końca mnie zrozumiałeś. Przecież ja właśnie piszę o tym, że bardziej popieram naprawy: „Łatwa do wykonania naprawa wpłynęłaby korzystniej na środowisko”. Uważam tylko, że naprawa jest lepsza dla środowiska, niż pakowanie starych części do nowego telefonu, w którym większość podzespołów i tak musi być wykonana od początku z wykorzystaniem metali ziem rzadkich.
    Akurat ja prywatnie użytkowałem iPhone 6, a obecnie mam iPhone 11 i szanuję to, że dzięki polityce Apple nie musiałem zmieniać telefonu częściej. A mam porównanie, bo zawsze mam (muszę mieć) drugi telefon z androidem, który zmieniam zbyt często…


reklama