, Newsy Realme Telefony

Realme X50 5G oficjalnie. Trudno uwierzyć, że ekran 120 Hz może być tak tani

Realme X50 5G

Realme X50 5G

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • udział na oddziale

  Kopia redmi k30

 • Piotr Kozimor

  120hz w telefonie jest jak 4k w konsoli – trochę udawane. To nie tak że nie widać różnicy , bo widać nawet w 60 / 75hz. Jednak pomimo zapewnień nie wiele jest sytuacji kiedy to procek w telefonie wytworzy tyle klatek.
  To jak by grać w 20fps żeby tylko 4k było..

 • Andrzej Wlodyka

  IPS i dziękuję

 • Szczery

  120 Hz jest tylko po to, że drenować baterie szybciej niż rosną pojemności. Co tego, że pojemność wzrośnie 3000 do 4000 jak realny czas pracy jest bez zmian albo nawet się skróci? Dzisiaj roczny czy dwuletni flagowiec ma sensowną cenę i oferuje dobry aparat, szybki procesor, ilość pamięci które spokojnie starczyłaby zwykłemu użytkownikowi na 3 czy 4 lata. Gdyby dodać do tego lepszą baterię, to co raz trudniej znaleźć uzasadnienie do częstej wymiany telefonu. Sam mam galaxy s7, kilkuletni model i poza baterią nie mam uwag… Dlatego nagle mamy boom na 120Hz o których rok temu 95% ludzi nie miało pojęcia a dzisiaj słyszą, że bez tego telefon to złom..

  • Patryk Dubiel

   Przecież nie musisz tego kupywać, coś musi iść do przodu i rozwijać się, druga opcja możesz zmienić te 120 Hz na 60 i cieszyć się dłuższym sotem baterii, druga sprawa aktualny proces technologiczny i optymalizacja z roku na rok wydłuża czas sotu baterii przy tym samym ogniwie. Druga sprawa na własne oczy widizlawm 90 Hz w teleodnie i na prawdę przyjemnie się z tego korzysta

   • https://www.wojna.info/ Roman Mazur

    Czas pracy baterii to wydłuża ekran AMOLED a nie badziewie które jest tu opisywane jak kolejny cud świata bo ma 120 Hz.

    • Patryk Dubiel

     Owszem amoled również ale proces technologiczny w jakim wykonany jest procesor też a z roku na rok zmniejsza się on i dzięki tmeu procesor jest bardziej energooszczędny, spraw aptymslizscji ma również tutaj sporo do powiedzenia. Z resztą można zaue, to po telefonach i ich procesorach przykładowo Samsung Galaxy z baterią 4000 mah i ich autorskim układem exynosem trzyma krócej na jednym lądowaniu niż xiaomi Mi9 ze snapdragonem i bateria 3300 mah. Więc ogniwo i ekran to nie wszystko

    • Łukasz Nst Marcinkowski

     Nowe wersje LCD TFT nie są badziewiem, a niejednokrotnie chętnie wybierana opcją. Oczywiście nie ma co dyskutować nad różnicami w odwzorowanie barw et cetera, acz komu się poprzepalal ekran OLED od korzystania choćby z nawigacji wie w czym rzecz. Co do opisywania „badziewia” jako cudu – jest to nowość w smartfonach za tak niskie pieniądze i na to wskazuje treść artykulu. Kropka. Sam używam Honora 20 pro poza smartfonem z amoledem i szczerze – różnice widziałem tylko po bezpośrednim przejściu. Stąd też nie ma co hejtowac, bo LCD ma swoje plusy i niejednokrotnie, zależnie od potrzeb, sprawdzi się lepiej niż amoled.

     • https://www.wojna.info/ Roman Mazur

      Zmieniłem określenie na nie niosące emocjonalnego ładunku.
      Ekrany LCD miały być wycofane już kilkanaście lat temu ale producenci (nie klienci!) zdecydowali, że jeszcze można na nich zarobić więc szkoda wprowadzać nową lepszą technologię.
      Niestety ale świetnie pamiętam tamte czasy. LCD dopiero zaczynały przejmować rynek.

     • Łukasz Nst Marcinkowski

      Ja się w zupełności zgadzam, niemniej uważam że większy wybór to dobra opcja. Szczególnie, że sam szukałem sensownego smartfona z LCD. Niemniej obie technologie maja plusy i minusy i nawet zakładając, że LCD maja tych minusów więcej (obiektywnie używając LCD uważam, że tak jest), to wiem też, że niektórzy mając ten wybór celuja właśnie w LCD.

  • Michał

   Pobawiłem się asusem ROG w 120Hz. Już nie chce telefonu w 60Hz! Roznica jest kolosalna!


reklama