, Newsy Smartfony Xiaomi

Xiaomi idzie na rekord i szykuje pierwszy na świecie smartfon z 16 GB RAM!

Fot. Xiaomi

Fot. Xiaomi


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Staszek

  Mi 4GB juz drugi rok wystarczają i mysle, ze kolejne 2-3 lata starcza.
  Na przegladarke (i to Firefox, nie jestem glupi zeby uzywac Chroma) wystarczy jeszcze na lata.
  Ta pamiec to gierek pewnie, a ja mam do grania konsole i PC i nie katuje sie pseudo graniem na telefonie.
  12 letni PSP ma duzo lepsze i zaawansowane gry niz te smartfonowe szanjsy.

 • cyc997

  16GB ram w smartfonie? Serio? Po co? Naprawdę po co w obecnych czasach 16GB ram, jak nawet nie ma ani jednego tak zaawansowanego tytułu żeby 8GB wykorzystać. Programu również nie ma takiego na androida. Bez sensu, wolałbym te pieniądze zainwestować w co kolwiek innego – wyświetlacz, aparat, wodoszczelność, baterie, chip audio, czy nawet obudowe.

 • poncyljusz

  to CIA to to samo co Talibowie? ahaaa to sie duzo mozna dowiedziec 😀 i jeszcze mozna wygooglowac hoho, a to weź wygoogluj gdzie nastepnym razem sie talibowie wysadza, pewnie jest gdzieś na necie

 • Krzysztof L.

  A kim ty ….. jesteś żeby potrzebować tylu aplikacji działających w tle i gdzie ci się tak spieszy że nie możesz czekać kilku setnych sekundy na ich otwarcie? Nie chcę nikogo obrażać ale ten pęd za cyferkami jest chory.

 • DanTe

  Szybkie ładowanie 30W? W 2020 roku, minimum to 60W. Chociaż One plus podobno pracuje nad 100W.

  • poncyljusz

   podobno to talibowie wylądowali w Klewkach.

 • MeekMeek

  16GB? Meh. Czekam na 64 bo obecne 8 to jakaś pomyłka…

 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  I potem pojawi się recenzja, jakie to 16 GB RAM jest potrzebne.

 • M.A.T.

  Nieźle, już niedługo 8GB to będzie standard pamięci w smartfonach. Dodatkowo co roku mamy lepsze porcki i szybsze ładowanie (choć ja unikam). Przyszły rok ze smartfonami 5G, mocnymi snapami/exynosami i wspomnianymi 8GB RAM dla każdego. Czas na intensywny rozwój smartwatchy i przeskok na jakąś inną technologię baterii. 2-3 dni na jednym ładowaniu w telefonie do 6.4″ i będzie ładnie. PS. Na mniejsze nie liczę, obecny s10e pewnie jest ostatnim kompaktem Samsunga.

  • tom

   Zapomniałeś dodać, że w entry level bedzie 8 GB 😉

   • M.A.T.

    Dzięki za cenny komentarz

 • SecretHope

  Halo, Xiaomi?

  Pojebało was.

  Zróbcie już lepiej Pocofone F2 z chociaż połową tego co ma być w Shark 3 =_=

 • Malkolm

  16 giga ram bez sensu panie redaktorze.Za dwa lata będzie szybszy procesor i tyle samo ramu i będzie śmigać ,dodatkowo nowy smartfon z lepszym aparatem nowym systemem.

 • Patryk Wertka

  jak inżynierowie smartfonów mieliby zacząć pracować nad lekiem na raka? I na który dokładnie nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonkowego?

  • cyc997

   Nowotwory złośliwe są nie tylko pochodzenia nabłonkowego.

   • Patryk Wertka

    Rak to nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonkowego. Każdy rak jest nowotworem złośliwym, ale nie każdy nowotwór złośliwy jest rakiem.

    • cyc997

     A rak mózgu np? Pochodzi z komórek glejowych, a nie nabłonkowych, albo gruczolakorak z komórek gruczołowych lub np wątrobowych?

     • Patryk Wertka

      Gruczolakorak to nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonka gruczołowego. Glejak to nie rak.

     • cyc997

      To czym w takim razie jest glejak, skoro określa się go jako rak mózgu?

     • Patryk Wertka

      Nowotworem złośliwym. Nigdzie w literaturze medycznej nie jest natomiast określany jako rak.

     • cyc997

      Czyli mamy nowotwory złośliwe, w zbiór których wchodzą raki i raki te są ZAWSZE pochodzenia nabłonkowego. Natomiast w zbiorze nowotworów złośliwych są jeszcze inne typy nowotworów, które to rakami już nie są, bo pochodzą z innego typu komórek, ale dalej są nazywane rakami, tak? Co najmniej mało logiczne, zawsze wolałem kierunki ścisłe.

     • Patryk Wertka

      Czy ja wiem czy mało logiczne. Ta sama relacja jak między kwadratem a prostokątem – każdy kwadrat to prostokąt, nie każdy prostokąt to kwadrat. No ale tak, medycyna to w zasadzie najbardziej humanistyczny kierunek ścisły.

     • cyc997

      Nikt nie nazywa prostokątu kwadratem.

     • Patryk Wertka

      Rak to wyłącznie nowotwór złośliwy pochodzenia nabłonkowego. Jeśli nowotwór nie spełnia tych wymagań (złośliwości i pochodzenia) to nie jest rakiem.

     • Patryk Wertka

      Jeśli coś nie jest nowotworem złośliwym pochodzenia nabłonkowego to nie jest rakiem. Po prostu ludzie nieprawidłowo nazywają rakiem wszystko jak leci

     • cyc997

      No ale przecież w oficjalnej nomenklaturze, nawet w tv możesz usłyszeć że ktoś zmarł na raka mózgu. Faktycznie w tak dużych organach jak gruczoły zapewne muszą występować komórki nabłonkowe, natomiast mózg jest zbudowany z masy szarej która składa się z komórek nerwowych. Ja rozumiem można się przyczepić że to „mowa potoczna”, ale można też nie brnąć dalej w błędnym kierunku tylko wymusić jakąś logiczna nomenklature, np guz bo nowotwór złośliwy jest lingwistycznie za długi. Jeśli ktoś by się mylił to odrazu prostowac, siedzi lekarz w tv rozmawiają o „raku mózgu” – sytuacja z przytaczanym prostokątem, babka nazywa prostokąt kwadratem i nawet inż ja prostuje. No ale ok, mniej więcej rozumie o co Ci chodzi.

     • Patryk Wertka

      Jeżeli ktoś nazwał glejaka mózgu rakiem, to nazwał go nieprawidłowo. w jezyku angielskim problem nie wystepuje, bo nowotwor to „cancer”, a rak to „carcinoma” – nikt kolokwialnie nie uzywa dluzszej, bardziej specyficznej w znaczeniu nazwy. Po polsku, bezpieczne nazewnictwo to guz dla każdej podejrzanej wypukłości (która może być spowodowana hipertrofią, hiperplazją czy dysplazją) lub jeśli wiemy że coś jest nowotworem (neoplazmą) bo wynika tak z badania histopatologicznego, to nie popełni się błędu mówiąc o nowotworze, niezależnie od tego jak bardzo dokładnie jest on określony (osteosarcoma czy cokolwiek)

     • cyc997

      No ok, widzę że się na tym znasz. A prawda to że nowotwory odżywiają się głównie cukrami?

     • Patryk Wertka

      Odżywiają się dokładnie tym, czym wszystkie komórki w organizmie. Jeżeli przestaniesz jeść cukier – bez znaczenia, bo przeprowadzasz proces glukoneogenezy w organizmie. Zablokuj glukoneogenezę, a zwyczajnie umrzesz

     • Patryk Wertka

      Poza żyłą wrotną w organizmie osoby niemającej cukrzycy wahania stężenia glukozy są minimalne, więc próby niejedzenia cukru nic nie zmieniają. Wszelakie metody typu „zagłodź nowotwór” to altmed, o tyle szkodliwy, że często odsuwający pacjentów od realnych terapii

     • cyc997

      Nie pod tym kątem pytam. Temat nowotworów jest mi trochę znany bo ktoś mi bliski niedawno zachorował, na bardzo złośliwy nowotwór, na szczęście wykryty był na tyle szybko że udało się go wyciąć zupełnie z marginesem, a żadne pobliskie węzły nie były zaatakowane.
      Natomiast chciałem zapytać, skoro nowotwory żywią się głównie cukrem, a chemia działa najlepiej na poczatku bo często później się uodparniaja. Technicznie też jest możliwość skonstruowania robotów które mogą dotrzeć praktycznie do każdego zakątka organizmu bez większej szkody dla organizmu. To dlaczego np nie „głodzic” nowotworu insuliną i kiedy jest „głodny” dodatkowo zwiększyć jego „chlonnosc” podając chemię wraz z np glukoza, wyspecjalizowanymi robotami bezpośrednio do guza lub w jego okolice. Technicznie taki zabieg powinien dać dużo lepsze efekty przy jednoczesnym zmniejszeniu dawki chemii, która to nie oszukujmy się jest bardzo precyzyjna trucizna ale dalej trucizna.

     • Patryk Wertka

      Rozregulowane mechanizmy transportu glukozy w komórkach nowotworowych (nadekspresja GLUT-1) w niektórych (!) nowotworach stanowi aktualnie pole badań, z zamysłem wykorzystania koniugatów glukozy jako nośnika leków. Nanoroboty to technologia w fazie badań – przyszłość pokaże co z tego będzie. Natomiast jeśli chodzi o leczenie nowotworów, to mocno zależy o jakim mowa. Każdy nowotwór jest w zasadzie inną chorobą, dlatego nie ma jednego uniwersalnego leku i skuteczność leczenia nowotworów jest bardzo różna, zależnie od nowotworu i stadium

     • cyc997

      Bardziej myślałem o bardzo precyzyjnych ramieniach robotycznych które to robiłyby wkłucie bezpośrednio do guza lub w jego okolice i przez to wkłucie podawały chemię „miejscowo”. Nanoroboty są jeszcze w zbyt wczesnej fazie konstrukcyjnej żeby ktokolwiek nawet myślał do wykorzystania ich w medycynie w obecnej fazie rozwoju.

     • Piotr

      Nowotwory dzielą się na nowotwory złośliwe i nie złośliwe. W obu tych grupach wyróżniamy te wywodzące się z komorek nabłonkowych i nienabłonkowych(mezenchymalne ektodermalne i endodermalne.) Nowotwory złośliwe mezenchymalne to z grubsza mięsaki z odpowiednimi przedrostkami – tłuszczakoniesak, kostniakomięsak i tak dalej. Nowotwory złośliwe pochodzenia ektodermalnego – w dużym uproszczeniu nabłonkowe – to raki – gruczolakorak, rak płaskonablonkowy). Nowotwory mózgu złośliwe wywodzą się z komórek ektodermalnych ale roznicujacych sie w kierunku nienablonkowych(dlatego wyzej napisalem ze w większości ektoderma to nablonki). W tej grupie wyróżniami glejaki, drzewiaki, gwieździaki, które są nowotwarani pochodzenia nienabłonkowego. W mózgu nie ma komorek nablonkowych i pierwotnie w mózgu nigdy nie rozwinie się rak. Jednakże w mózgu jak najbardzie moze znajdowac się rak pochodzący pierwotnie z innegk narządu – czyli tak zwany przerzut. Potocznie mówi się na kazdy nowotwór złośliwy rak, bo proszę sobie wyobrazić sytuacje kiedy czlowiekowi z poza branzy medycznej trzeba to wytłumaczyć i objaśnic. To co napisalem to i tak ogromne uproszczenie. Zostaje jeszcze kwestia chloniakow, bialaczek i szpiczakow ktore są kolejna grupą nowotworów złośliwych nie raków. Pozdrawiam, Lekarz

 • Klaudiusz Gaming Pl

  I lek na fanboye Apple

 • TheDon Kichot

  Lepiej niech poszukają pomysłu na stworzenie użytecznego smartfona lub tabletu, zamiast stawiać tylko na cyferki.

  • Darayavahus

   A to smartfony nie są… Użyteczne? Xd

   • TheDon Kichot

    Chodzi o określenie zastosowania dla konkretnych elementów i tym samym stworzenie użytecznego urządzenia. Dla przykładu aparaty w iPadzie nie są przemyślane. Nie mają żadnych sensownych zastosowań, w których byłyby dobre.

    • Darayavahus

     Nadal jest to przede wszystkim telefon. Żtczyłbym sobie przede wszystkim wydajniejszych baterii. Chodziły słuchy, że Samsung ma wdrożyć baterie grafenową w tym roku, ale podejrzewam, że dadzą 2 GB Ramu więcej 5% szybszy procek i 2 oczka aparatu +


reklama