Gdy słyszę o smartonie wyposażonym w ekran o przekątnej większej niż 5 cali zawsze zastanawiam się, jak nazwać takie urządzenie. Czy to jeszcze duży smartfon czy już mały tablet? Osobiście jestem zwolennikiem dużych ekranów, wiec pozostanę przy określeniu smartfon.
Chiński producent urządzeń mobilnych ZTE zapowiedział, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek dwa urządzenia wyposażone w wyświetlacze o przekątnej większej niż 5 cali. Według jednego z managerów firmy powodem wprowadzenia takiego urządzenia jest inspiracja oraz dobre wyniki sprzedażowe koreańskiego Galaxy Note, który w przeciągu kilku miesięcy od premiery dostarczony został w ilości 5 mln sztuk. Nie ujawniono jednak żadnych informacji na temat przyszłych smartfonow.
Jak widać zapotrzebowanie na duże wyświetlacze to nie tylko wymysł producentów ale również świadomy wybór konsumentów. W niedługim czasie zadebiutuje na rynku Pansonic Eluga Power czy LG Optimus Vu. Można się jednak spodziewać, że sprzęt od ZTE będzie w konkurencyjnej cenie co pozwoli na zwiększenie wyników sprzedaży, które w zeszłym roku wyniosły 11 mln sztuk smartfonów.
źródło: newgadgets
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Tanich smartwatchy o designie G-Shocka jest wiele, ale to BlitzWolf BW-AT7 robi największe wrażenie -…
W ostatnich miesiącach zadebiutowało parę pancernych smartfonów polskiego HAMMER-a, ale żaden z nich nie jest…
Do sieci trafiła specyfikacja maluszka dopełniającego serię Honor Magic8. Model Mini przenika się z wersją…
Roborock Saros 10R ma system nawigacji nawet 21 razy dokładniejszy od klasycznego LiDARu i mierzy…
Dobry producent postanowił przecenić swoje smartwatche zarówno u siebie, jak i w wielu sklepach partnerskich.…
Jak ważne jest wsparcie aktualizacjami telefonu? Czasami jest to coś, co decyduje o życiu lub…