REKLAMA TP
poniedziałek, 30 grudnia 2019, Grzegorz Szczypa

Test Xiaomi Amazfit GTS: w końcu dobry smartwatch dla każdego?

Xiaomi Amazfit GTS: ładowarka / fot. techManiaK
Xiaomi Amazfit GTS: ładowarka / fot. techManiaK

0 odpowiedzi na “Xiaomi Amazfit GTS: ładowarka / fot. techManiaK”

  1. Prokafinator? pisze:

    Xeromi w natarciu czyli… chińska podróba Apple Watcha??

    Jak zwykle oryginalni ze swoimi produktami?

    • Pisul Maximus pisze:

      Boże jakie brzydkie te tarcze. Chiny ponad miliard ludzi a nie ma jednego który miałby choć namiastkę gustu. A może nigdy Chińczycy nie wstrzelą się w gust kogoś ze świata zachodniego? To już tak jak ukradli apple kształt zobaczyliby co się sprzedaje i 100 do 100 zeskanowali również tarcze. A tak jest po prostu słabo. Sam nie kupię bo z 2 – 3 lata patrzeć na koszmarek mi się nie uśmiecha.

      • xLukasz pisze:

        Bez kitu. Apple to jest poziom.
        Zauważyłem, że osobom które nie mają produktu Apple bardziej śmierdzi z buzi. Przypadek?

  2. R@ph@el pisze:

    A mnie ciekawi dokładność pomiarów choćby pulsu. W BIP było pod tym względem słabo co dla mnie stanowiło ogromną wadę obok beznadziejnej aplikacji MiFit. Fakt można było ją zastąpić choćby Notify & Fitness ale wtedy GPS przestawał działać. Ekran w BIP mnie akurat bardzo odpowiadał. Jeszcze jedna wada to że nie można było włączyć minutnika w tle, ani sterować muzyką podczas treningu. Czy to się zmieniło tego niestety z tej recenzji się nie dowiedziałem. GTS to poziom cenowy Polara M430 ale czy dokładność pomiarów jest na tym poziomie czy wciąż to raczej imitacja pomiarów gdzie nawet w spoczynku BIP potrafił się pomylić zdrowoo ponad 10% a podczas treningu to już była czysta loteria.

    • Grzegorz pisze:

      Odpowiedzi na te pytania masz literalnie w recenzji:) zamiast kursu szybkiego czytania proponuję standardową lekturę:)
      Samych radości w Nowym Roku!

      • R@ph@el pisze:

        Przyznam że będąc na imprezie pobieżnie przejrzałem tekst szukając tabelek i informacji dla mnie istotnych (ekran AMOLED I cała ta „bajerancka” otoczka dla mnie jest kwestią mało istotną i wręcz wadą). Dziś go przeczytałem ale dalej nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Brak wielozadaniowości nie musi oznaczać że nie da się korzystać z minutnika w tle, przykładem jest tani Honor Band 5, czy sterowania muzyką podczas treningu, co przecież potrafi nawet MiBand 4 czy wspomniany wcześniej Honor a czego BIP nie miał. Pomiar statyczny tętna i to bez ilości prób i informacji czy między próbami zegarek był odpinany, czy chociaż podczas pomiarów próbowałeś ruszać ręką, czy próbowałeś porównać wyniki z ciśnieniomierza z pomiarami z aplikacji czy z pomiarami ręcznymi, też niewiele mówi. BIP też potrafił dobrze zmierzyć tętno statyczne, podobnie jak MiBand 4, ale wystarczyło go inaczej zapiąć, poruszyć ręką i już potrafiły być potężne różnice. A podstawą w takich urządzeniach jest mierzenie tętna w trybie dynamicznym. To samo z GPS. W BIP całkiem dobrze działał o ile był podłączony do MiFit. Odłączenie go od MiFit oznacza brak aktualizacji A-GPS i ogromne problemy z jego działaniem, z łapaniem fixa i dokładnością. Również szczęśliwego Nowego Roku życzę i proszę wziąć pod uwagę na przyszłość porównanie testowanych urządzeń tego typu choćby z wykorzystaniem pasa HR, czego brakuje w większości testów, a co w przypadku takich urządzeń jest ważne i co pozwoliłoby wyprzedzić konkurencję. Obecnie takie informacje można znaleźć głównie w przypadku Garmina, Sunto czy Polara, a reszta jest traktowana jakby miała te czujniki dla ozdoby jak w chińskich badziewiach za kilkadziesiąt złotych.

        • Grzegorz pisze:

          Hej w Nowym Roku!
          Masz rację, metodologii testu pomiaru pulsu w tekście nie zamieściłem, uznałem że w tej klasie cenowej będzie to przerost formy nad treścią. Ale mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie: używałem ciśnieniomierza Microlife A2 Basic, pomiar powtarzałem 4 krotnie, w międzyczasie spacerek po mieszkaniu. Wynik z ciśnieniomierza porównywałem z tym, co wskazywał smartwatch na swoim ekranie po wymuszeniu pomiaru.
          Mówisz też o GPS – w testach staram się używać samego zegarka i na spacer/rower nie biorę w ogóle telefonu, więc GTS sam łapał fixa bez wsparcia (właśnie tutaj miałem przy okazji starszego testu GTRa ogromne problemy). Screeny które widzisz w teście są z aplikacji, którą odpalałem już po powrocie do domu.
          Wydaje mi się, że trudno konfrontować urządzenia pokroju Garmin czy Polar, który kosztuje co najmniej 2x wiecej (a są modele za które kupilibyśmy po dwa GTSy na każdy nadgarstek i jeszcze na kostki by zostało) z tanim sprzętem z zupełnie innej ligi, ale postaram się przeprowadzić test porównujący działanie paska zakładanego na klatkę piersiową (przy okazji: możesz polecić jakiś nowszy model w przystępnej cenie?) z następnym smartwatchem, który do mnie trafi.
          Dziękuję za merytoryczne i cenne uwagi, postaram się w postaci odrębnego wpisu omówić metodologię testu smartwatcha/smartbanda, tak by można było ją w każdym tekście podlinkować.
          Pozdrawiam i pomyślności w 2020!

          • R@ph@el pisze:

            Ja korzystałem z pasa Polar H7, ale teraz chyba ciężko go już kupić, został zastąpiony przez H10. Ciekawą opcją dla redakcji jednak mógłby być Polar M430, jako urządzenie wzorcowe. Obecnie w dość przystępnej cenie a pomiar nadgarstkowy działa w nim naprawdę dobrze, również dynamiczny. Mnie
            osobiście ta funkcja wydaje się bardzo istotna w smartwatch-ach i smartband-ach. Owszem tego typu urządzenia to nie jest poziom Polara czy Garmina jednak ja np nie potrzebuje tak rozbudowanej aplikacji czy funkcji treningowych i szkoda mi trochę wydawać takich pieniędzy na take urządzenie
            Natomiast skoro już te czujniki są to mogłyby chociaż przyzwoicie działać. A jest to bardzo istotna funkcja nawet dla amatorów czy osób ćwiczących rekreacyjnie albo dla zdrowia. Skoro w takim Polarze M430 może działać tak dobrze to wydaje się że w innych v urządzeniach z tej półki cenowej też by mogło. A tymczasem działa często jak w chińskich tandetach za kilkadziesiąt złotych co moim zdaniem nie powinno mieć miejsca skoro urządzenie kosztuje kilkaset złotych. W ten sposób poszlibyście krok do przodu w porównaniu z innymi tego typu portalami i to krok milowy i trafili w gusta zaniedbanej obecnie klienteli, którzy potrzebują takich danych, ale niekoniecznie potrzebują urządzeń z najwyższej półki pokroju Garmina. Sądzę że tanich osób jest sporo, sam znam takich trochę. W dodatku możnaby budować świadomość pozostałych użytkowników takich sprzętów i samych producentów, jak istotne są te dane nawet dla osób uprawiających sporty rekreacyjnie czy pro zdrowotnie. A jeśli chodzi o GPS to mnie chodzi bardziej o to że jak zrezygnujemy z MiFit w przypadku BIP-a, zastępując aplikację choćby Notify & Fitness czy Mi Bandage to GPS w BIP-ie przestaje poprawnie działać z powodu braku aktualizacji A-GPS.

          • Grzegorz pisze:

            Cześć, zgodnie z obietnicą wrzuciłem porównanie GTSa z H10 – https://www….artwatchu/
            Jeśli masz jakieś pytania odnośnie GTS jeszcze przez jakiś czas będę go miał, więc chętnei sprawdzę.
            Dziękuję przy okazji za podsunięcie pomysłu na porównanie, pozdrawiam!

      • Przemysław Nowak pisze:

        mało testów, z mojej obserwancji wynika że dalej czujniki optyczne nadają się co najwyżej do do mieszania tętna spoczynkowego i tyle

        • R@ph@el pisze:

          W Polarze M430 czujniki nadgarstkowe działają naprawdę dobrze, tyle że to nie jest raczej taki smartwatch do codziennego użytku a ciągle zmiany z jednego na drugi nie są wygodne i zaburzają też pomiar naszej codziennej aktywności.

          • Przemysław Nowak pisze:

            miałem okazje korzystać z v800, m400, m430, oraz vintage m a obecnie z Fenixa 3hr żadan ale to dosłownie żaden nie nadaje się do niczego więcej niż orientacyjnego pomiaru w stosunku do paska. O ile w strefie tlenowej to coś tam pokazuje ale już przy rytmach interwałąch możemy sobie w ogóle ten pomiar darować

          • R@ph@el pisze:

            To Twoja, raczej odosobniona opinia. Osobiście korzystałem z M430 i działał naprawdę dobrze. Widziałem też sporo testów i również wyniki były bardzo dobre, choć oczywiście nie były idealne. Sam sprawdzałem z pasem, a nawet podczas prób wysiłkowych na bieżni i wyniki były dość dobre a błędy niewielkie i przewidywalne. Z tego co czytałem i widziałem w tabelach w przeciwieństwie do V800 w którym Polar coś skopał. Być może nie jest to idealne rozwiązanie dla zawodowców, ale dla amatorów czy w treningach pro zdrowotnych wystarczy. I nie da się c tego porównać z większością urządzeń Amazfit gdzie czujnik jest właściwie dla ozdoby, gdyż jego działanie jest zupełnie nieprzewidywalne i oderwane od rzeczywistości.

  3. Kamil pisze:

    A mnie tutaj zastanawia czy jest opcja odbierania połączeń i prowadzenia rozmów. W wielu miejscach czytam, że nie ma. A wy piszecie że jest odbieranie połączeń?

    • Grzegorz pisze:

      Oczywiście że nie ma, masz rację i dzięki za czujność – brak tu mikrofonu, jest funkcja odrzucania i przekierowywania. Fraza „odbieranie połączeń” znalazła się w specyfikacji, która podał producent i pojawia ją się tylko tam, w samym teście jak widzisz brak tej funkcji. Wyrzucam ze specyfikacji tę wzmiankę.

  4. wulisu pisze:

    Czy google fit już działa czy nie ktoś by mógł potwierdzić? Autor w teście pisze że nie działa a gdzie indziej piszą że działa .

  5. Raoul Duke pisze:

    Jakby miał Android Wear tak jak Xiaomi Mi Watch, to brałbym bez zastanowienia

  6. Raoul Duke pisze:

    NO dobra a sprawa powiadomień?? Zero o tym temacie. W Amazfit pace można wgrać mapy, powiadomienia z whatsupp by odczytywac i nawet odpisywać. Tu też nic o tym nie wspomiancie.

    • Grzegorz pisze:

      Hej, piszemy o powiadomieniach, proszę cytat: „w sms, mailach czy powiadomieniach z aplikacji bankowych lub popularnych komunikatorach jak Whatsapp niestety brak polskich znaków” .
      Tej klasy smartwatche nie pozwalają na odpisywanie własnymi wiadomościami, w niektórych można wybrać jedynie prefefiniowane odpowiedzi typu „Oddzwonię”.
      Pozdrawiam!

  7. Grzegorz pisze:

    Nie pamiętam niestety, a GTS odesłałem – mogę tylko podejrzewać, że da sobie radę z mierzeniem wysokości dzięki barometrowi i danym z GPS.

  8. Raoul Duke pisze:

    Ogólnie to w końcu jakas obszerna recenzja tego zegarka. Wielki plus. Przydałoby sie jeszcze przetestowanie apliakcjach takich jak Navigator for amazfit, warchnotes itp.

  9. Raoul Duke pisze:

    Czy włączając w nim stoper jeśli w ogóle jest możemy w międzyczasie robić coś innego a potem wrócić do działającego stopera??

    • Grzegorz pisze:

      Hej, nie – pisałem o tym w recce: „niestety musimy pamiętać, że w tym przedziale cenowym nie możemy liczyć na możliwość odpowiedzi na wiadomości i wielozadaniowość” czy „nie uświadczymy tu wielozadaniowości”.
      Jednym słowem trafiłeś w 10tkę: jak odpalimy stoper i wyjdziemy z niego bocznym przyciskiem do głównego menu, po czym przeklikamy do niego ponownie, to widzimy 0:00. Przy liczącym czas stoperze nie działają gesty przesuwania, pozwalające wrócić do poprzedniego podmenu.
      Nawet wstrzymując stoper pauzą tracimy dane, kiedy z niego wyjdziemy.
      Pytałeś o Navigatora i Watchnotes, jutro dam Ci znać odpowiadając na właściwy komentarz, GTS wrócił do mnie na jakiś czas, więc śmiało pytajcie o konkrety.
      Pozdrawiam!

  10. beznazwie pisze:

    A czy kalorie zlicza już normalnie czy tak jak BIP tylko z chodzenia?

    • Grzegorz pisze:

      Wczorajsze wyniki: 531 kcal z treningu, program „Dowolne ćwiczenie”, faktycznie trening z obciążeniem + kilka minut bieżni, wiec chodzenia było – delikatnie mówiąc – mało.
      Co ciekawe wg Polara H10 spaliłem w trakcie tego treningu 621 kcal – więc rozbieżność wynosi ok 100 kcal.

  11. Malwinka pisze:

    o wygląda fajnie zobacze czy jest taki w moim pobliskim media expert i może sprawie na urodziny mężowi

  12. Magda Springer pisze:

    Czy można odbierać połączenia z zegarka?

  13. Clex pisze:

    powiadomienia nie działają, gps dziala byle jak i prawdę mówąc jestem bardzo rozczarowany. ten zagarek nie daje nic ponad to co mam w smartbandzie, tyle zę kosztuje kilka razy wiecej i jest mniej wygodny.

  14. markac pisze:

    I znowu brakuje najważniejszego 🙂 Jak są wyliczane strefy, czy z wieku jak w Bip, czy można wprowadzić w końcu maks. HR ręcznie (o automatycznym zapamiętywaniu maks. już nie marzę…)? Bo jeśli nie, to ten zegarek też jest zabawką do sterowania muzyką, a nie do biegania ;/


reklama