Qualcomm zaprezentował swój flagowy układ SoC na co najmniej najbliższe sześć miesięcy. Okazuje się jednak, że pod względem wydajności nie jest on w stanie dorównać Apple A13 Bionic.
Podczas szczytu Snapdragon Tech, Qualcomm zaprezentował swój nadchodzący flagowy procesor, Snapdragon 865. Podczas gdy najnowszy Snapdragon 865 jest najmocniejszym układem z serii Snapdragon, jaki Qualcomm kiedykolwiek stworzył, wydaje się, że jak zawsze będzie mniej wydajny niż SoC Bionic firmy Apple.
Ice Universe opublikował zrzut ekranu z aplikacji Geekbench, dzięki któremu dowiadujemy się, jakie noty uzyskał Snapdragon 865.
Zgodnie z rzeczoną grafiką, najnowszy flagowy układ SoC Qualcomm osiągnął 4303 pkt w teście pojedynczego rdzenia, a test sprawdzający wydajność wielu rdzeni zakończył się z wynikiem 13344 pkt. Natomiast A13 Bionic w tym samym teście uzyskał odpowiednio: 5400 pkt i 13900 punktów. A to oznacza tylko jedno – SoC obecny w smartfonach z serii iPhone 11 Pro ma zdecydowanie bardziej wydajne pojedyncze rdzenie, które pracując razem, nieznacznie przewyższają te obecne w SD865.
Okazuje się, ze A13 Bionic firmy Apple nie jest jedynym układem, który oferuje wyższą wydajność, aniżeli Snapdragon 865. Wszak Exynos 9825 obecny w Samsungu Galaxy Note 10+ również oferuje lepszą wydajność pojedynczych rdzeni, gdyż testy w GeekBench kończy z wynikiem około 4500 punktów.
Pomimo tego że Snapdragon 865 jest mniej wydajny, aniżeli tegoroczna konkurencja, to jednak jest znacznie szybszy niż Snapdragon 855+, a przynajmniej tak sugerują wyniki. Snapdragon 855+ może pochwalić się wynikiem w teście jednego rdzenia około 3700 pkt i wynikiem wielordzeniowym wynoszącym 11400 pkt.
https://www.gsmmaniak.pl/1074620/snap-865875czytnik-linii-papilarnych/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Pierwszy składany iPhone od Apple to urządzenie, na które fani czekają od lat. Choć premiera…
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…
Fani strategii mogą czuć się kokietowani. Epic Games w ramach rozdawnictwa postanowił udostępnić graczom dwa…
Tanich smartwatchy o designie G-Shocka jest wiele, ale to BlitzWolf BW-AT7 robi największe wrażenie -…
W ostatnich miesiącach zadebiutowało parę pancernych smartfonów polskiego HAMMER-a, ale żaden z nich nie jest…
Do sieci trafiła specyfikacja maluszka dopełniającego serię Honor Magic8. Model Mini przenika się z wersją…