>
Kategorie: Newsy Technologie

Jesienią zobaczymy układ Tegra 3+. Co wniesie do branży?

Pod koniec trzeciego lub na początku czwartego kwartału bieżącego roku firma nVidia powinna wypuścić na rynek system na chipie Tegra 3+ dla urządzeń mobilnych. Tak przynajmniej zapewniają „dobrze poinformowane źródła”. Czego należy się spodziewać po tej platformie.

Dla lepszego zrozumienia zmian, jakie zajdą w modelu Tegra 3+, warto przypomnieć co zawierała Tegra 3. Procesor ten składa się z czterech głównych rdzeni oraz dodatkowego rdzenia o niskim poborze energii (jest ono wykorzystane do wykonywania rutynowych zadań). Obraz chipu uzupełnia kontroler graficzny GeForce. Czego można się spodziewać po wersji rozszerzonej?

Tegra 3+ prawdopodobnie otrzyma wsparcie dla telefonii komórkowej czwartej generacji LTE. Prace nad tym zagadnieniem mają być prowadzone przez brytyjską firmę Icera, przejętą przez korporację nVidia w maju ubiegłego roku za 367 mln dolarów. Platforma ma być wykorzystana w smartfonach z wyższej półki i tabletach. Na gadżetach tych będzie można zainstalować systemy operacyjne Android, Windows 8 oraz Windows Phone. Należy podkreślić, iż ma to być rozwiązanie przejściowe – w roku 2013 na rynek trafi zapewne platforma Tegra czwartej generacji.

Źródło: Compulenta

Maciej Sikorski

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Samsung
  • Telefony

Nowe, tanie Samsungi odkrywają karty. Jest na co czekać?

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o tym, jak będzie wyglądać budżetowy smartfon Koreańczyków, czyli…

9 lipca 2026
  • Newsy
  • Telefony
  • Xiaomi

Xiaomi rezygnuje ze swojego najlepszego flagowca? Takiego zwrotu akcji nikt się nie spodziewał

Xiaomi 18 Ultra miał być pokazem możliwości chińskiego producenta. Nowe informacje sugerują jednak, że firma…

9 lipca 2026
  • Artykuły
  • Na luzie

Ten OnePlus ma w sobie coś cudownego. Jednak i tak wybieram starszy model

W ostatnim czasie coraz gorzej z dostępnością OnePlusów nie tylko w naszym kraju, ale i…

9 lipca 2026
  • Bankowość
  • Newsy

Erste ostrzega przed kosztownym błędem. Sprawa dotyczy danych

Niepozorny błąd może kosztować znacznie więcej, niż się wydaje. Erste opublikowało ważny komunikat skierowany do…

9 lipca 2026
  • Operatorzy
  • T-Mobile

Nie czekaj na nowego Galaxy. Ex-flagowiec jest dziś o 48% tańszy i ma zapas mocy na lata

Minął maj, czerwiec, a o Galaxy S26 Edge cisza. Zapewne smartfon ten nigdy się nie…

9 lipca 2026
  • Promocje

Amazon z okazją Last Minute. Zaraz dwa gratisy zostaną usunięte z oferty

Amazon raz daje, a innym razem zabiera. Tak się składa, że za dwa dni zabierze…

9 lipca 2026