, Ciekawostki Google Newsy

Niemiecki sąd: Google musi usunąć informacje o mordercy

Prawo do bycia zapomnianym

fot. Pixabay

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Zakrza

  Po pierwsze: oprócz kary pozbawienia wolności sądy mogą wymierzać także inne kary – np. pozbawienie części praw obywatelskich. Jeśli w tym wypadku sąd nie pozbawił go praw obywatelskich na okres dożywotni (lub jakikolwiek inny okres, obejmujący 2019 rok) to facet powinien mieć możliwość skorzystania z tego prawa.

  Po drugie: istnieje coś takiego jak zatarcie wyroku. W Polsce następuje ono zazwyczaj po 10 latach (w zależności od długości wyroku i rodzaju przestępstwa). Jeżeli w Niemczech jest podobnie, to od 2012 roku owy Pan powinien być traktowany jak osoba niekarana. I tym bardziej powinien mieć do tego prawo.

 • Jarlbjorn

  W UE prawo bardziej chroni przestępców niż ofiary. Przestępcy zawsze przykryją się a to RODO, a to prawami człowieka, a to jeszcze innym pustoslowiem, a dane ofiar są publikowane od razu i w całości.

  W USA policja publikuje dane przestępców razem z fotografiami i jakoś prawa to nie narusza.

  I ma to głęboki sens – nie chcesz, żeby twoje dane były publikowane, nie chcesz narazić się na wstyd, to nie popełniaj przestępstw, proste?

 • Sony

  Pytanie : ODSIEDZIAŁ ?
  Odsiedział. Więc zgodnie z prawem ma DOKŁĄDNIE takie same prawa jak inni.
  Mogli go skazać na dożywocie bez prawa do przed terminowego zwolnienia i by nie wyszedł lub jak w USA na np. 900 lat więźienia.
  Fajnie się mówi : morderca – zabić – idąc tym tokiem myślenia – KAŻDEMU z Was (i mi też) należało by ZABRAĆ np. Prawo Jazdy – bo każdy z nas pewnie dostał mandat : skoro RAZ dostał to na 100% dostanie kolejny – więc prewencyjnie zakażmy nam jazdy samochodem.
  Pytanie czy osoba, która wychodzi z więzienia po odbyciu kary ma być do końca życia traktowana jak przestępca? Nie łatwa odpowiedź – zwłaszcza w kontekście pedofilów i PRAWA do RÓWNOŚCI. Ciekawe – prawda?
  Zwłaszcza, że piszą, że żyje w zgodzie z prawem – jeśłi nie wierzymy w resocjalizację – to po co go wypuszczamy? Kara śmierci lub pełne dożywocie i po sprawie.
  Nie bronię morderców czy pedofili – ALE – prawo to prawo, i nie należy go stosować jak się nam podoba – bo skończy się jak w Folwarku Zwierzęcym – będą równi i równiejsi.
  Widać to w Polsce, gdzie „niewygodnych” sędziów i prokuratorów PiS szykanuje i odsuwa od pracy.
  Pomyślcie : na JAKĄ sprawiedliwość będziecie mogli liczyć przed prokuratorem i sędzią jak np. wjedzie w Was wysoki rangą PiSIOR? Obstawiam, ze nawet zapis z monitoringu Wam nie pomoże.
  Dura Lex Sed LEX – twarde prawo, ale prawo – i trzeba go przestrzegać NAWET w tedy gdy nam się nie podoba czy jest nie wygodnie. Lub zmienić – ALE – tu znów mamy pułapkę – czy zmiana prawa „pod publiczkę” nie odbije się na nas wszystkich.

  • Jarlbjorn

   Sędziowie są od rozstrzygania konkretnych spraw, a nie od rządzenia. W Polsce jest demokracją a nie sędziokracja.

   Chcą rządzić, proszę bardzo, niech poddadzą się pod osąd społeczny, jeśli zdobędą większość, wtedy będą mogli uchwalić własne prawo.

   Ale póki co, to są od wykonywania prawa uchwalonego przez większość.

   • Sony

    GÓW… prawda – w Polsce obecnie to mamy PiSokrację – czyli Ziobro może odwołać sędziego czy prokuratora jak mu się nie podoba.
    Osobiście uważam, że wybieranie sędziów i prokuratorów jak w USA było by lepsze. Przynajmniej politycy by mieli na nich mniejszy wpływ – znajomy mi opowiadał, jak za nie wykonanie prawomocnego wyroku sądu zkazano na grzywnę i areszt dyrektora IRS (Urząd Skarbowy w USA) w 30000 mieście w USA. Chcialbym to zobaczyć w Polsce – NAPRAWDĘ. Sędzia się nie bał bo wiedział, że to ludzie go wybierają a nie władza.

 • maxprzemo

  Oj te wspaniałe Niemcy. Pedofile mordercy dzieci biją teraz brawo niemieckimi sędzią. Wszystkie swoje zbrodnie będą mogli wykasować, a jak nie, to jeszcze kaska za odszkodowanie wpadnie.


reklama