>
Kategorie: Ciekawostki iOS Newsy Telefony

Niemcy chcą Google Pay i Samsung Pay na iPhone’ach — przegłosowano poprawki do ustawy

Niemcy, a w zasadzie tamtejsi rządzący chcą, aby na iPhone’ach mogły działać usługi finansowe konkurencji. Taką możliwość zapewniłoby „otwarcie” dostępu do NFC zewnętrznym firmom, a właśnie to wymusza nowa niemiecka ustawa. Czy rzeczone prawo sprowokuje Apple do działań?

Moduł NFC, wbrew temu, co myśli wiele osób, jest obecny w iPhone’ach od dawna. Jednak nie można używać go w standardowy sposób znany choćby z urządzeń pracujących pod kontrolą Androida. W przypadki iOS służy on jedynie do obsługi płatności Apple Pay. Ani Google Pay, ani Samsung Pay, a tym bardziej inne rozwiązania nie są zgodne z iPhone’ami, ale Niemcy ewidentnie chcą ten stan rzeczy zmienić. Szczerze wątpię, że przegłosowane poprawki do ustawy odnoszącej się do wspomnianej kwestii cokolwiek zmienią.

Niemcy wymuszą otwarcie dostępu do NFC w iPhone’ach?

To, że Niemcy spróbują wymusić otwarcie dostępu do NFC w iPhone’ach, jest pewne. W końcu przegłosowano poprawki do odpowiedniej ustawy. Plany, jak sądzę, są ambitne, ale czuję że Apple za nic w świecie nie przystanie na warunki naszych zachodnich sąsiadów. Sprawa niemal na pewno skończy się w sądzie, a w razie przegranej, gigant prędzej wycofa wsparcie dla Apple Pay na problemowym rynku, aniżeli zgodzi się na warunki godzące w bezpieczeństwo użytkowników.

Niezależnie od tego, czy ufamy Apple, czy nie, trzeba oddać firmie to, że próbuje stworzyć bezpieczne środowisko do realizacji płatności za pomocą smartfona. Otwieranie się na rozwiązania zewnętrznych podmiotów mogłoby wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo danych, a może nawet finansów osób, które zdecydowały się powierzyć firmie tę część swojej „codzienności”. Jasne, otwartość jest potrzebna, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić zgodne z innymi standardami urządzenie.

Chciałbym móc korzystać z na iPhonie z innych systemów płatności, ale jeśli miałoby to wpłynąć, choć w minimalnym stopniu na poziom zabezpieczeń, wolałbym zrezygnować z takowej możliwości. Jak mniemam, mnie podobnych użytkowników jest cała masa i zawiedzenie, podejrzewam, licznej grupy mogło ostatecznie wyjść firmie na złe.

https://www.gsmmaniak.pl/1066040/wszystkie-uslugi-apple-w-jednej-subskrypcji/

Jak myślicie, czy Google Pay w iPhone’ach to dobry pomysł?

Źródło

Marcin Karbowiak

 Redaktor serwisów internetowych, fan Apple, fetyszysta usług Google.

Najnowsze artykuły

  • Newsy
  • Nothing
  • Telefony

Nothing potwierdza start aktualizacji systemu Nothing OS 4.0 bazującego na Androidzie 16

Nothing w końcu ujawnił datę startu aktualizacji. System Nothing OS 4.0 oparty na stabilnym Androidzie…

20 listopada 2025
  • Operatorzy
  • Play

Operator obniża ceny o 20 złotych. Jeśli go brać, to właśnie teraz

Sieć Play wprowadziła nową promocję Black Week. Tym razem nie dotyczy ona telefonów komórkowych czy…

20 listopada 2025
  • Newsy
  • OnePlus
  • Telefony

Przegrzewający się OnePlus nie radzi sobie ze Snapdragonem – to problem telefonu, na który tak mocno liczyłem

Wszystko wskazuje na to, że OnePlus 15 nie jest tak doskonały, jak się spodziewano, a…

20 listopada 2025
  • Amazfit
  • Newsy
  • Wearables

Wytrzymały, piękny i w odświeżonej wersji. Amazfit T-Rex 3 Pro znów zachwyca dostępnymi funkcjami

Amazfit wprowadza nową, mniejszą wersję modelu Amazfit T-Rex 3 Pro. Zmniejszyła się średnica ekranu względem…

20 listopada 2025
  • Promocje

Jeżeli kupiłeś Samsunga podczas premiery, to możesz zacząć wyrywać sobie włosy. Teraz flagowca kupisz za pół ceny

Samsung Galaxy S25 Edge to bezapelacyjna ciekawostka producenta z bieżącego roku. Podczas premiery flagowiec kosztował…

20 listopada 2025
  • Promocje

Polska perełka do odebrania w Amazon! To ostatni moment na zgarnięcie hitu

Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…

20 listopada 2025