, Newsy Telefony

Pixel 4, Note 10, iPhone 11 Pro, a może LG? Oto najlepszy aparat z trybem portretowym na rynku

Samsung Galaxy Note 10/fot. gsmManiaK.pl

Samsung Galaxy Note 10/fot. gsmManiaK.pl

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jakub nie podam

  Ha ha dx Mark ocenia akurat dobrze tych co płacą lepiej

 • Andrzej Kosiński

  Mnie ciekawi – po co komu tryb portretowy? Przecież on pokazuje tylko nas i zamazane tło. Dobre na fotki na tindera czy badoo, albo insta dla ludzi lubiących samego siebie zbyt mocno. A prócz tego? Nic tam nie ma, nic nie pokazuje. Zwykle robi się zdjęcia nie by patrzeć na siebie (chyba że jest się nastolatką) tylko by pokazać co się widzi, lub jak już trzeba to by pokazać siebie na tle tego co się widzi.
  Dla mnie tryb portretowy to problem bo z zadka samo się przełączy na niego i muszę powtarzać zdjęcie bo po cholere mi mój ryj i zamazane tło?

  • Pav

   Oto właśnie twoja niewiedza, tryb portretowy również wykorzystuje się do robienia innych zdjęć.

   • Andrzej Kosiński

    Tak, swoich obiadów, kotków, kwiatków itd. Dajcie mi aparat makro jak ma xiaomi – 100 razy bardziej mnie to interesuje niż tryb portretowy. Tym bardziej że zamazywanie tła wyróżnia coś, ale na normalnym zdjęciu to coś wygląda lepiej + jest ładne tło!
    Prawda jest taka że tryb portretowy to taki easy tryb do robienia zdjeć jak się nie umie nic. Tak jak robienie czarno-białych zdjęć. Nie sztuka zrobić c-b zdjęcie które wygląda ciekawie, ale nic sobą nie reprezentuje.

 • Robert Zet

  Nie wiem po cholerę jakiekolwiek dyskusje odnośnie który aparat lepszy. Mam nota 10 i zdjęcia nim to jakis żart w porównaniu do aparatu fotograficznego który do tego służy. Fakt – nie moge z niego zadzwonić i wejść na facebook a…i wyslac od razu jaka zjadlem kanapkę rano

  • Direct

   Idea smartfona jest taka, że w niewielkim kawałku elektroniki mieszczącym się w kieszeni masz multum najróżniejszych funkcji. W wielu aspektach dedykowane urządzenie, np. lustrzanka, da lepsze efekty, to oczywiste, ale nie sposób nosić wszystko zawsze przy sobie. A smartfon owszem.

   • DM

    Nokia 9 ma najlepsze pliki RAW do edycji. Jesli nie interesuje Cie Video, tylko zdjecia, do tego pstrykasz w RAW i wiesz jak je edytowac to nie ma lepszego aparatu w smartfonie na chwile obecna. Jesli interesuje Cie idea point n click, to Pixele sa najlepszym wyjściem, bez edycji masz gotowe na prawde bardzo dobre zdjecia. Jesli zas cenisz sobie tez ponad przecietne video to tu sklanial bym sie ku Iphone 11 Pro, ktory ma fantastyczny kodek i generalnie zachowuje duza rozpiętość tonalna w kadrze. Tyle z mojej strony.

   • Robert Zet

    To nie rozumiem idei dyskusji na temat apratow w telefonach skoro sa one tylko dodatkiem. Ma sens dyskusja które aparaty robia najlepsze zdjecia a nie porownynawanie substytutow apratow. Nawet duzo starsze compacty 10mpx zrobią lepsze zdjecia choćby Ze wzgledu na zoom optyczny. Wszystkie zdjęcia telefonem sa moze i super…. W telefonie ale w zyciu np na 55″. Moze ma to sens dla pokolenia SELFIE w windzie.

    • Pavvel

     Niestety, ale większość kompaktów robi słabsze fotki niż topowe komórki.
     Powód prozaiczny: mała matryca i niższa jasność optyki.

 • DM

reklama