, Newsy

Xiaomi przejęło rolę Huawei w Polsce. Chińczycy mają osłabić dominującego Samsunga

Fot. fauxels, Pexels

Fot. fauxels, Pexels

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Jarlbjorn

  To jakiś żart jest. Jakiś chinol konkurencją dla Samsunga?

  Teza arrykulu błedna. W moim przypadku, po zamknięciu systemu BlackBerry kupuję Samsungi serii S i N, ale w życiu nie kupilbym żadnego Xiaomi czy Huaweia. Trzeba się szanować.

  Sony, iPhone, to ewentualne alternatywy dla Samsunga, ale nie chińszczyzna z kraju pseudokapitalistycznej komuny.

 • ems

  Najlepszy na rynku stosunek cena do jakości procentuje 🙂 Do tego Xiaomi poważnie traktuje nasz rynek. Konsekwentnie otwiera coraz to nowe Mi Store. Dodatkowo wokół firmy powstała unikalna na rynku społeczność fanów Xiaomi. Własne forum użytkowników oraz przesławne #Xiaomilepsze 🙂
  Konkurencjo ucz się od Xiaomi !

 • Hubi

  Kupiłem, Xiaomi. Kto do cholery kupuje te Samsungi?? Serio, aż dziw bierze, że tyle ludzi to kupuje

  • Xymox4AD

   Spokojnie. Mamy wybór to niech każdy kupuje co mu po drodze.

  • Mistrzu

   Samsung ma dobrą reklamę i obiektywnie bardzo dobre telefony, stąd ich sukces (nie tylko zresztą na naszym rynku). Ale Xiaomi widać szybko ich dogania. Problem Samsunga jest taki że o ile ich flagowce można śmiało polecić, tak w średniej półce (czyli z budżetem około 1500zł) generalnie ja kierowałbym się już w kierunku Xiaomi któremu szczerze kibicuję.

   • cyc997

    Samsung w średniej półce też zaczyna wyciągać wnioski, zobaczymy czy wyciągnie je na czas – to nie sprzedaż flagowcow daje pierwsze miejsce.

    • Waldek Tramwaj

     Masz na myśli serię A-2019 ? Nic nie pokazali.

     • cyc997

      Taki a51 to całkiem dobry telefon, niczego mu nie brakuje, żeby konkurować z jakimiś mi 9 lite, czy honorami. Zobaczymy jak będzie z ceną, jeśli Samsung nie przesadzi jak to ma w zwyczaju, to myślę że wiele osób wybierze tego Samsunga zamiast xiaomi czy honora.

     • Waldek Tramwaj

      Exynosowi 9611 bliżej wydajnością do Snapa 820 a nie do 730 czy wyżej. Co w połączeniu z 4GB RAM nie da całkiem dobrego telefonu. Co do Honorów – to np. 20 (już bez pro) robi z tego A51 miazgę.

     • cyc997

      Bez przesady to odpowiednik snapdragona 660 który jest z powodzeniem używany. Na tym układzie pójdzie 90% gier, a sam system będzie działał szybko i płynnie, o ile Samsung nie spieprzy softu co nie raz mu się już zdarzało. Większość klientów średniej półki kładzie mniejszy nacisk na wydajność, a większy na aparat, wyświetlacz, czy baterie.

     • May Czos

      Widzisz, dobrze pokazujesz różnicę. Xiaomi są dla cyferkowych onanistów którzy się brandzlują nad numerem procesora czy wynikami w benchmarkach i jest to dla nich ważniejsze niż funkcjonalność (NFC czy ostatnio modne u Xiaomi brak wyjścia słuchawkowego czy rozszerzalnej pamięci), dobry aparat, jakość wykonania, stabilny soft bez bugów i reklam, dobry ekran itp. Czyli Xiaomi jest dla fanów Xiaomi i tyle.

     • Waldek Tramwaj

      Numerki w benchmarkach ? Nie mają znaczenia? Ciekawe, wskaźniki wydajności urządzenia są dla onanistów 🙂 Nawet te bateryjne? 🙂 NFC ma już każdy Xiaomi, mini jack umiera (np. Galaxy Note 10 to potwierdza), 256GB niemal nigdy nie wymaga rozbudowy. Aparat? Kto daje OIS i światło 2.0??? A no Samsung. Średniaki Samsunga to druga liga za wygórowane pieniądze 🙂

  • ems

   Też się dziwię czemu tak wielu tak wiele przepłaca 🙂

  • Kuba094

   Samsunga kupują ludzie którzy cenia sobie jakość wykonania, super ekan najlepszy na rynku smartfonów (dynamic amoled) jakich nie ma xiaomi. Po drógie aparat który lepiej odwzorowuje kolory od takiego np redmi note 8 pro który ma cukierkowe kolory na zdjęciach (porównanie aparatów youtu.be/BaBfbH0u-iw). Bardziej wszechstronna nakładka. Xiaomi kupują ludzie którzy chcą mieć najlepszą cenę do wydajności kosztem niektórych cześci smartfona co jest świetną propozycją jednak jeżeli ktoś woli ogółem jakość kosztem wydajności to bierze samsunga.

  • SLAVIC POTATO

   Jak to mój ojciec mówi BO SAMSUNG TO SAMSUNG I KUNIEC,ludzie kupują telefony że względu na markę a co do Xiaomi to bardzo dobra decyzja


reklama