, Android Gry i aplikacje iOS Newsy Telefony

# Aplikacja InPost Mobile 2.0 ze zdalnym otwieraniem skrzynki Paczkomatu

InPost Mobile 2.0

fot. InPost

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Bernadetta

  Tak jak moi przedmówcy – również nigdy nie spotkałam się z kolejką do Paczkomatu. Wszystko zawsze przebiegało sprawnie i system działał bez zarzuty. Zmieniło się to podczas pandemii i ostatnich restrykcji. Ludzie bojąc się kontaktu z kurierem naturalnie wybierali InPost, co jak dla mnie jest zrozumiałe. Sama przerzuciłam się na usługę tego typu. Wdrożenie aplikacji, która umożliwia ten zdalny odbiór jest więc doskonałą odpowiedzią na obecną sytuację na świecie, co tylko udowadnia jak bardzo aktywnie i prężnie działa firma. Na osiedlu obecnie mamy nowy Paczkomat, który cieszy się ogromną popularnością (dodam, że mieszkam w centrum Łodzi), więc opcja pominięcia kolejki jest jednym, wielkim plusem. Nie znam starej wersji aplikacji, ale ta nowa jak dla mnie jest naprawdę dowodem na odpowiadanie na potrzeby klientów.

 • Beata Mikołajczyk

  Zainstalowałam apkę. Jest super. U mnie przy paczkomacie często są kolejki. Świetna alternatywa . Jeżeli ktoś nie chce,to przecież wcale nie musi korzystać i odebrać przez kod
  QR albo wpisywać na wyświetlaczu. Niestety jak zauważyłam wiele osób nawet z QR nie korzysta bo nie wie chyba że jest taka możliwośc tylko stoją i się pocą wpisując kody cyfrowe. Ja korzystam z udogodnień i sobie bardzo chwalę.

 • isaakPL

  Sprawdziłem i działa 😉 to akurat świetne rozwiązanie, akurat przy okazji świat może skończą się kolejki przy paczkomatach, choć i tak większość paczek odbieram w nocy.

 • Igor O.

  A proces jakoś weryfikuje, czy odbiorca jest przy paczkomacie?
  Jeśli nie, to można spodziewać się przypadkowych otwarć schowka, i „odbioru” przez osoby nieuprawnione.

  • khayn85

   Weryfikuje przez GPS, sprawdzałem już w praktyce. To wygląda na ten sam mechanizm, którego używali do przypominania, że jesteś w okolicy paczkomatu z oczekującą przesyłką.

 • Tomasz Mazur

  Tylko czekać na sprytnego hakera, który pootwiera wszystkie skrytki 🤣🤣🤣

  • Patryk Makowski

   Jakoś sprytny haker nie ma kodów qr do cudzych paczek, więc zdalnie zadziała to identycznie.

 • Adam Bialy

  Od zmian w systemie odbiór paczki pobraniowej to droga przez mękę. Bylo dobrze to spier…..

  • Mateusz Laszczka

   Tylko kto zamawia paczki pobraniowe przez paczkomat? 😀 I tak musisz zapłacić przed jej odbiorem i tak, a w skrytce mogą czekać na ciebie ziemniaki i nic z tym nie zrobisz. No chyba, że o czymś nie wiem.

   • isaakPL

    Ja zamawiam

 • Kornel

  Od 2 tygodni testuje i działa to super. Trochę dziwne miny były ludzi jak podchodziłem i otwierałem paczkomat bez kolejki 😀

 • Łukasz Brydak

  Świetny pomysł.
  Szkoda, że nie działa. Od wprowadzenia aplikacji w wersji umożliwiającej otwarcie zdalne próbowałem wyjąć tak 4 paczki. Za każdym razem konczyło się otwarciem kodem qr…

  • Cross

   Aby zapobiec przypadkowemu otwarciu skrytki, telefon musi od Paczkomatu dzielić odległość nie większa niż 10 metrów. Z tego względu konieczne jest udostępnienie aplikacji lokalizacji w telefonie.

 • polextra

  W takim razie zazdroszczę umiejscowienia paczkomatu. Ja znam te problemy. A kolejka w połączeniu z brakiem wolnego parkingu w bezpośrednim sąsiedztwie urządzenia powoduje, że paczkomat przestaje być takim wygodnym rozwiązaniem.

 • Hoze

  Korzystam z paczkomatów pewnie kilkanaście razy w roku więc łącznie używałem ich że 100 razy. Z kolejką nigdy. Zważywszy że otwarcie skrzynki trwa od kilku do kilkunastu sekund a skrzynek jest może z 30 to kolejką była by cudem. Autora poniosła fantazja.

  • Damian

   A ja spotkałem się kiedyś jak koleś upychał krzesło ogrodowe do paczkomatu (jakiś zwrot) i po 5 min się poddał, zwalniając kolejkę ;]
   Wszystko zależy od lokalizacji i godziny…

  • Mateusz Laszczka

   Ja z kolejką spotkałem się kilka razy i były to 2-3 osoby i jakieś 5min czekania, ale nie zmienia to faktu, że ta opcja zdalnego otwierania pomaga nie w likwidowaniu kolejek, a w wielu innych czynnościach. Bardzo często spotkałem się z tym, że przy dużym słońcu paczkomat nie chciał sczytać kodu QR, bo ekran telefonu był zbyt mało jasny i trzeba było liczby z palca wpisywać. Często się spotkałem, że dotyk w paczkomacie ledwo działał i wklepywanie cyferek to była mordęga. Za to teraz tylko podchodzisz, cyk i bierzesz paczkę. Lepszego rozwiązania nie jestem sobie w stanie wyobrazić.

  • isaakPL

   Mieszkam w małej miejscowości i są okresy ze i po 10min się czekało bo przed tobą były z 4osoby i kompletnie nie radziły sobie z obsługa paczkomatu.


reklama