, Android Ciekawostki Fitbit Google Newsy Wearables

Fitbit w rękach Google — transfer kosztował giganta aż 2,1 mld dolarów

Fitbit

fot. Fitbit

Popularne produkty:
 • Adrian

  A czym się skończył zakup Motoroli przez Google? Firma upadła lub mocno podupadła jak Nokia?

 • Adrian

  „Niemal pewne jest natomiast to, że firma „uśmierci” markę Fitbit jako taką i wdroży rzeczone technologie do nowych sprzętów z serii Made by Google.”

  Panie bloger, to jest półprawda. Radzę zajrzeć do żródła i to co powiedział Rick Osterloh na blogu. Zapłacić 2,1 miliarda dolarów za znaną markę i ją zamknąć?
  blog.google/produ…ith-fitbit
  9to5google.com/2019/…quisition/

  • Marcin K

   Uśmiercić markę można na różne sposoby. Pożegnanie „Fitbit” i rzeczonych wdrożenie rozwiązań do serii Mady by Google (np. Pixele), dla wielu będzie równoznaczne z uśmierceniem pierwotnego kształtu Fitbita.

   Swoją drogą — deklaracje są jedynie deklaracjami, a życie życiem. W mojej ocenie jest to niemal pewne.

   • Adrian

    Absolutnie nie. Na przykład mapy Google i Waze funkcjonują osobno i rozwiązania jednej nawigacji stosowane są z powodzeniem w drugiej przy zachowaniu pełnej autonomi. Tak samo i Nest ma tą niezależność. Rick Osterloh jasno daje to zrozumienia, że obydwie platformy zyskają wdrożąjąc naprzemiennie to, co najlepsze.

    • Tomasz Roos

     Tyle że Fitbit, w przeciwieństwie do zyskującego na popularności Nesta, mocno ostatnio podupadł, co jako użytkownika ich produktów wcale mnie nie dziwi. Opaski fitness nie mają szans w rywalizacji z chińskimi (są za drogie), a smartwatche przegrywają z Apple. Z kolei użytkownicy chcący pełnoprawnego fitness watcha wybiorą Garmina. Sam jestem w trakcie przesiadki z Ionica, który przestał mi wystarczać, a na horyzoncie nie widać lepszego następcy. Więc również stawiałbym na ubicie marki.

     • Adrian

      Fitbit podupadł i dlatego był do sprzedania. Zachodnie portale są bardzo ostrożne w formułowaniu tak śmiałych tez o zamknięciu projektu Fitbit. Zresztą z biznesowego punktu widzenia takie działanie byłoby całkowicie niedorzeczne i bezsensownie.


reklama