, Apple Telefony

Linia lotnicza kupiła 15 tys. iPhone’ów XR dla swojej załogi

fot. British Airways

fot. British Airways

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • http://rafnowakowski.com RAF/N

  „Byłem..” – czytaj ze zrozumieniem 🙂

  Przez szacunek do samego siebie rzuciłem tę pracę w cholerę 😉

 • borsuk

  W sumie tak ale w sumie to obecnie najlepszy samolot myśliwski na świecie. Mimio ruskiej propagandy i wyśmiewania to żaden rosyjski mig czy su mu nie dorówna parametrami. Zresztą dlatego do wyśmiewają. Szydząc z jego niewykrywalności przez radary bo najnowsze samoloty ruskie maja sygnature radarową kilkakrotnie większą so F35. Pytanie czy Polska potrzebuje takie samoloty. Moim zdaniem nie i wystarczyło by kupić 100 F15. Ale je nie jestem wojskowym więc mogę się mylić 🙂

 • Tadeusz Polar

  Odbija sobie ten zakup na biletach lotniczych.

  Przynajmniej nwiadomo jakiej linii lotniczej unikać.

 • mozilla007

  Idą w nowe technologie, dobry kawał. LCD w hd w sprzęcie za ponad 3000 PLN i średni aparat, średnia bateria no i jedynie na plus to procesor, ale kto go tak wykorzysta. Jakiś xiaomi by był lepszy w cenie 1000pln.

  • Tomek

   Kupili nie do zabawy, a pracy, system, system, bezpieczniejszy do pracy i ta prostota, jak widać tego potrzebują, a nie np Huawei mate :-)))) Piszesz o aparacie, no może potrzebują do czego innego w tych liniach, a nie do amatorskiej fotografii na smartfonie, bo prawdziwy fotograf ma co innego, a nie Huaweia, ekran LCD dobrej jakości, filmów 4k nie będą specjalnie chyba oglądać w pracy na 6,1cali, bateria jest akurat w nim bardzo dobra. Xiaomi w takiej cenie do 1k byłby lepszy od Samsunga, Huawei, a nie Xr.

   • Adrian

    Daj sobie spokój z tym dorabianiem ideologii. O zakupie środków trwałych dla firmy decyduje zarząd i lobbyści. Swego czasu jakieś duże miasto w USA kupiło dla policji telefony z WP i wyszło na jaw, że był to układ jakiegoś urzędnika z lobbystą Microsoftu. Niedługo potem telefony straciły wsparcie i publiczne pieniądze zostały zmarnowane.
    Kraje anglosaskie historycznie powiązane są wciąż jeszcze z Apple i firmy premiują swoich pracowników ładnymi zabawki tej firmy.

    Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo, to modyfikowany Android jest o niebo bezpieczniejszy od zamkniętego softwarowo iphona. Informatycy w firmach blokują uprawnienia systemu, napisane aplikacje firmowe są izolowane i pracownik nie ma dostępu do żadnych ustawień. Europejscy przywódcy korzystają właśnie z takich modyfikowanych telefonów na bazie Androida, a nie żadnych iphonów.

    • Tomek

     No widzę Ty dorabiasz do ideologii innej, czyli Android cacy, naj i jeszcze coś tam. Europejscy przywódcy ? A jacy wymień, bo ciekawie piszesz, zazwyczaj to takich widać z iOS, zreszta sprawdzić obserwując wystarczy twitter i info „ tweet for iOS „ . :-)) dla Ciebie teraz sprawdziłem Merkel, Macron itp nawet nasz prezydent.
     Od zawsze iOS system nie bez wad był bezpieczniejszy i tak jest teraz. Wiadomo ma swoje luki i czasem coś wynajdą, ale Android na ich więcej. Sam używam obu systemów od lat prywatnie

     • Adrian

      www.phonandroid.com/emman…range.html

      Owszem, Macron prywatnie do selfie ma iphona, ale do poufnych spraw państwowych ma specjalny telefon przygotowany przez Orange.

     • Tomek

      Dałeś link do artykułu z 2017 roku. To, że wtedy używał s7 nie znaczy że w 2019 nie używa zabezpieczonego tak iPhone. Wg tego artykułu to oprogramowanie bezpieczne tworzyła inna firma na współpracy z Samsungiem, a nie sam Samsung czy Google. Więc żaden argument, że Android wyprzedza w bezpieczeństwie Apple, a Twoja wstawka do selfie ma się nijak.

     • Adrian

      Samsung chyba do tej pory jako jedyny ma certyfikat bezpieczeństwa spełniający wysokie normy bezpieczeństwa. Teraz niestety polityka ma pierwszoplanowe znaczenie i to ona rządzi przy wyborwe rozwiązań. iOS jest systemem zamkniętym i jakie państwo pozwoli sobie na używanie takiego systemu z backdoorami NSA? AOSP, to czysty Android z otwartym kodem i służby każdego państwa dostosowują go pod siebie tworząc dodatkowe oprogramowanie i mechanizmy bezpieczeństwa.

     • Tomek

      Nie sam Samsung, tylko firma robiła im te oprogramowanie na współpracy z Orange, a to francuski operator, więc dla Macrona, wg tego artykułu. Samsung nie jest producentem przecież Androida.
      Zresztą o czy my piszemy, o sprawach, które nas nie dotyczą, osób jakich jest najwięcej. I ogólnie iOS w tym momencie jest bezpieczniejszy, tak jak pisałem.
      No to daj mi jeszcze jakieś potwierdzenie tego co piszesz o najwyższym standardzie Samsunga.

     • Adrian

      Bezpieczeństwo systemu zależy w bardzo dużym stopniu od jego uprawnień czyli możliwości. iOS jest bardziej ograniczony od Androida. Nie można na przykład instalować aplikacji spoza oficjalnego sklepu, zmienić domyślnych aplikacji i tym samym jest mniejsza podatność. Modyfikując Androida można mu zabrać te uprawnienia i podatności znikają, bo system jest twierdzą bez drzwi.
      To tak jak porównać Chrome OS do Windowsa. System Google ma zablokowaną instalację natywnych programów i ma dwa wirtualne podsystemy w kontenerach.

     • Tomek

      Ale powiedz, jak nie można instalować, jak można. Wystarczy mieć apk insalki i instalujesz zgadzając się na dodanie profilu nie zaufenego. Dam przykład aplikacja YouTube ++ z możliwością ściągania video, bez jailbreak, próbowałem i dało radę. Są inne które też krążą, normalnie klikasz i pyta Cię czy dodac profil. Zreszta po co instalować z nieznanego źródła, nie wiadomo jaki syff się uzyska.

     • borsuk

      Ale na poziomie firmwaru mogą szpiegować a na to zsbezpieczony system może być za słaby

     • Klawiatura

      news.samsung.com/us/sa…-approval/
      support.samsungknox.com/hc/en…overnment-

      Od kilku lat Samsung ma certyfikat Departamentu Obrony USA. Nie tylko w tym kraju sprzęt tej firmy jest używany w różnych służbach.
      Służby to jest inny świat, inne wymagania odnośnie bezpieczeństwa.
      Dla przeciętnego użytkownika domowego iOS jest zdecydowanie bardziej bezpieczny niż Android, ale w obszarze służb mundurowych to Samsung wiedzie prym.

     • isaakPL

      Tylko ze z AOSP korzysta garstka nielicznych entuzjastów i nie zaliczałbym telefonów z takim systemem za bezpieczny choćby z powodu odblokowanego lub złamanego bootloadera

     • Tomek

      Tak samo mogę dać inny artykuł i tu pisze o zabezpieczonych zmodyfikowanych iPhone Trumpa i wcześniejszych Obamy
      www.google.com/amp/s…esdropping

     • adonim

      Do którego NSA i tak ma dostęp jak do każdego indywidualnego smartfona na świecie.

     • borsuk

      I korzysta z telegraphu od ruskich….

    • isaakPL

     U mnie w firmie to samo telefon służbowy ma zablokowane prawie wszystko i calu ruch sieciowy jest na sztywno ustawiony przez firmowego vpna ale za to prawie wszystkie dokumenty, pliki, maile itd są dostępne w specjalnych aplikacjach firmowych

    • borsuk

     W bogatych krajach Huawei nie jest tak popularny jak w Polsce. Tam rządzi Apple i Samsung. Tak jest właśnie w UK.

  • isaakPL

   Aha, czy to znaczy ze to zły iPhone? Bo moim zdaniem to obecnie najlepszy iPhone w kategorii cena/jakość

   • mozilla007

    Cena/jakość to może być np huawei p30 lub s10e, ale nie iPhon za ponad 3000pln z ekranem LCD w hd.

 • Kerto

  Kilka lat temu polski sejm zafundował sobie tablety Appla. Żałosne było oglądać. Większość z tej elyty nie wiedziała co z tym robić. Ledwie nauczyli się dzwonić z klawiszowych komórek a tu taki klops. Pewnie Pawlak chciał mieć Ajpada to kupił wszystkim żeby ryja nie darli. Jestem ciekaw czy policja amerykańska jest mądrzejsza o naszych urzędasów. Ale chyba nie bo w filmach pokazują ich jako głupoli.

  • nindustrialny

   Porno na retina. Mmm w trakcie obrad sejmu.

 • http://rafnowakowski.com RAF/N

  Ja np. w mojej byłej pracy (kancelaria prawna) na święta otrzymałem… życzenia. Żal taki, że hej.

  • Michald

   A co masz więcej dostać? Ustalales chyba miesięczną wypłatę? To powinno wystarczyć.

  • nindustrialny

   widocznie byłeś pracownikiem niskiej klasy ?

   • http://rafnowakowski.com RAF/N

    Widocznie nie masz pojecia o czym mowisz? Byłem asesorem, o kwalifikacjach wyższych od mojego szefa.


reklama