REKLAMA TP
czwartek, 8 sierpnia 2019, Konrad Bartnik

iPhone X ze stopioną obudową – tego jeszcze w Polsce nie grali. Jest się o co martwić?

0 odpowiedzi na “iphone x”

  1. NMCNMM pisze:

    Fake. Hejterzy zajmijcie się czymś innym to nie Samsung żeby wybuchał.

  2. Howlate pisze:

    Co oferuje iOS, że tak go przedkładacie nad Androida? Serio ten system ma dla mnie same wady poza jedną. Podobno jest stabilny i się nie wysypuje. I to tyle. Choć w zasadzie Android też się już mało kiedy wysypuje choć to zależy od modelu i nakładki.
    Synchronizacja, którą tak hypeują ludzie byłaby dla mnie samobójstwem. Ja muszę wiedzieć kiedy, gdzie i co tworzy kopię danego pliku czy to w komputerze czy w smartfonie.
    Podobnie z instalowaniem apek spoza sklepu itp.

    • NMCNMM pisze:

      Wysypuje. Częściej mi się iPad w pierwszym tygodniu sypał niż oneplus w przeciągu kilku miesięcy.

    • regoat pisze:

      Zgadza się. Nie dążyło mi się jak dłuższego czasu żeby telefon zawiesił , zrestartowal , to już nie te czasy. Na płynność też nie narzekam na telefonach bo na tabletach to już inna historia

  3. Klaudiusz Gaming Pl pisze:

    Żaden iPhone nie jest wart zakupu

    • isaakPL pisze:

      wszystko na co ludzie dają pieniądze jest warte zakupu, jest tyle alternatyw dla iPhone ze gadanie ze nie jest wart zakupu jest bez sensu. Jeden potrzebuje jednego sprzętu drugi drugiego i w czym problem ?

    • isaakPL pisze:

      Żadne urządzenie nie jest warte zakupu, lepiej trzymać pieniądze w słoiku mieszkać w lepiance i nic nie kupować.

  4. Malkolm pisze:

    I co tu szukać sensacji.iPhone i tak statystycznie najmniej mają wad .Są to solidne smartphone z bardzo dobrą obudową i elektroniką .Dostaniesz nowy iPhone X i będziesz spokojnie używał następne dwa lata.

    • Preza pisze:

      solidną elektronikę to one mają, bo produkowaną przez innych producentów 🙂

      • Daniel Graszka pisze:

        I co w tym złego? Za to system mają własny, gdzie większość korzysta z gotowca. Procesory i grafikę sami projektują (wykonanie wiadomo, zlecone), inni używają gotowców…

        • Preza pisze:

          Ej. Grafikę projektują sami? Od jakiego modelu? Co projektują konkretnie w CPU, bo architektura jest od ARM jak we wszystkich innych prockach z tego co pamiętam?

          • Daniel Graszka pisze:

            Poczytaj na necie – nie wiem od kiedy, ale Apple projektuje procesory i grafiki, produkcja bodajże przez TSMC. Zauważ, że tych produktów nie znajdziesz u konkurencji 😉

          • Preza pisze:

            TSMC nie produkuje grafiki 🙂 Grafike w ajfonie mieli zawsze PowerVR. To nie ich projekt.

    • Piotr Zet pisze:

      Tylko, że jak ma wadę to najczęściej powoduje uszczerbek na zdrowiu w postaci oparzeń. Także dziękuję za taki sprzęt co ma niby najmniej wad.

  5. Po Prostu Sara pisze:

    Ekrany Amoled produkuje Samsung, BOE, LG i dalej już nie pamiętam

    • Mateusz pisze:

      Super Amoled to technologia Samsunga przeznaczona do urządzeń mobilnych. OLED to technologia LG wykorzystywana w telewizorach i urządzeniach mobilnych. Jedne i drugie działają podobnie różniąc się parametrami.

      • Damian pisze:

        „OLED to technologia LG” – ale bzdury piszesz. OLED (organic light emitting diode) to ogólnie wszystkie diody organiczne emitujące światło. Pierwsze wyświetlacze OLED w sprzętach konsumenckich stosowane były już 20 lat temu przez Pioneera.

  6. mozilla007 pisze:

    Sprzęt Appla może i po wyciągnięciu z opakowania działa, ale ma tyle wad konstrukcyjnych, że aż głowa mała. Przykład prosty, brak zasięgu i tylko T-Mobile i roaming Play T-Mobile i nic więcej. Tak samo wychwalany serwis i uparcie twierdzenie że usterki nie widza, bo dziwnym trafem im na karcie T-Mobile działa. Miesiąc czasu, tak miesiąc w serwisie i niby serwis premium. Apple to przepłacony bubel i serwis też porażka, bo już nawet zła Manta by się lepiej nadawała, bo idzie dzwonić, mniej kosztuje i serwis w podobnym czasie naprawie. Taką wartość reprezentuje sprzęt apple, czyli Apple = Manta.

    • Robe pisze:

      Dlaczego 'zła Manta'? Manta jest ok! ?

    • Mariusz Nowak pisze:

      Kiedyś jak był problem z zasięgiem w srajfonie 4 to boski StevJobs powiedział do użytkowników…poprostu źle trzymacie telefony.Ten srajos to jest lata świetlne za androidem.

      • isaakPL pisze:

        I miał racje-konkretnie ten model telefonu wystarczyło inaczej trzymać żeby nie było problemu.

        • Mariusz Nowak pisze:

          Dobry żart.????Ja mam się zastanawiać w tel typu premium do tego przepłaconym 3 krotnie jak go trzymać żeby był zasięg?

          • isaakPL pisze:

            Nie jest to jedyny telefon który ma problem z gubię wiem zasięgu jak się go chwyci cała dłonią, a i Jobs nie kłamał kiesy mówił ze telefon trzeba inaczej trzymać. Oczywiście wiem ze to wada fabryczna i oczywiście ze ktoś zawalił ze pozwolił na takie urządzenie ale generalnie wyszli z twarzą dając wszystkim bumpery i nie mając tego problemu już więcej. Podobie jak teraz mam wrażenie ze wszystkie samsungi są bezpieczniejsze przez nieszczęsna baterie w note 7

  7. Preza pisze:

    Serwis powie, że gość go źle ładował. A wogóle to ładowanie było przy pomocy pobłogosławionej przez ejpla ładowarki, czy zamiennika?

  8. Karls pisze:

    To jak z kwadratem i prostokątem – każdy AMOLED to OLED, ale nie każdy OLED jest AMOLEDEM, tak najprościej. OLED jest określeniem bardziej ogólnym.

    • Lucas N82 pisze:

      Tak można zamiennie używać tych nazw OLED/AMOLED.
      AMOLED to skrót od Active Matrix OLED, czyli matryca OLED aktywna czyli każda matryca jest active nawet LCD, PDP itd bo jest sterowana aktywnie. Matryca pasywna jest prostsza w konstrukcji i sterowaniu ale ma gorsze parametry. PMOLED masz np w amplitunerach do kina domowego (te kropkowe wyświetlacze to PMOLED), albo np w tańszych mp3/headsetach są takie wyświetlacze.
      Samsung po prostu zrobił masło maślane nazywając OLED AMOLEDem (prawdopodobnie by odróżnić LED TV od OLED bo z tym pierwszym nazewnictwem mieli problemy prawne). Tak samo jak robią wodę z mózgu QLEDami.
      Wyświetlacze AMOLED były w urządzeniach juz 16 lat temu np SONY Clie PEG-VZ90. Patenty OLED od Kodaka wykupił LG i ma większość patentów. Japończycy mają około 35% patentów i dostarczają prawie wszystkie półprodukty do OLED dla LG i Samsunga.
      Tu jest opis Amoled i Pmoled jak coś dodatkowy:
      https://www….difference

      • Damian pisze:

        „PMOLED masz np w amplitunerach do kina domowego (te kropkowe wyświetlacze to PMOLED), albo np w tańszych mp3/headsetach są takie wyświetlacze.” – w amplitunerach są stosowane chyba najczęściej wyświetlacze fluorescencyjne VFD (np. https://de.w…nzeige.png lub https://de.w…d_0001.jpg ), niekiedy monochromatyczne wyświetlacze LCD i pasywne monochromatyczne wyświetlacze OLED.

        „Samsung po prostu zrobił masło maślane nazywając OLED AMOLEDem (prawdopodobnie by odróżnić LED TV od OLED bo z tym pierwszym nazewnictwem mieli problemy prawne).” – czemu niby zrobił masło maślane, skoro stosuje matryce Active Matrix OLED czyli AMOLED (o czym również wspomniałeś).

        • Lucas N82 pisze:

          Okej moze nie masło maślane ale stosują dziwne nazwy.
          Przypomnij sobie Amoled i Super Amoled Plus. Ten drugi Super Plus to nic innego niz matryca OLED RGB. Taką matrycę Super Amoled Plus ma Walkman NWZ-X1060 z 2009 roku (przed pierwszym Galaxy). Sprawdzałem to specjalną lupą. Matryca na zamówienie, prawdopodobnie wyprodukowana przez Samsunga ale oznaczona przez Sony jako.. po prostu OLED. To jest właśnie masło maślane. Wciskane, ze coś jest Super Plus gdy powinno mieć taką konstrukcję od podstaw.

          • Damian pisze:

            Amoled i Super Amoled Plus – obydwa są wyświetlaczami z aktywną matrycą, a rozwinięte nazwy mają również swoje uzasadnienie.
            „Taką matrycę Super Amoled Plus ma Walkman NWZ” – a wiesz czym jest Super Amoled? Z tego co kojarzę, to właśnie Samsung wprowadził tego typu wyświetlacze wpierw w swoich smartfonach z 2009 roku.

  9. Daniel Graszka pisze:

    Telefony Apple ciągle trzymają cenę, gdzie inne tracą o połowę na wartości już po kilku miesiącach. Tak samo serwis, zawsze wymiana na nowe urządzenie. Do tego dochodzi stabilny system…

  10. marian szarf pisze:

    Jak zapytają – Co pan tam wkładał ? – Zwalić na dzieciaka.

  11. Damian pisze:

    Jak już wcześniej napisałem, matryce Super Amoled, Samsung zaczął stosować od 2010, wpierw w swoich smartfonach, więc nie mogły być stosowane w produktach SONY. Matryca Super Amoled to matryca Amoled ze zintegrowanym digitizerem.

    • Lucas N82 pisze:

      Sony stosowało matryce OLED w produktach już w 2004 roku.
      Sprawdzałeś NWZ-X1060? Ja mam to urządzenie do dziś. Matryca pod lupą wygląda identycznie jak ta u góry.


reklama