, Ciekawostki Newsy Qualcomm

Auć. Qualcomm oberwał od Komisji Europejskiej. 242 mln kary

fot. Qualcomm

fot. Qualcomm


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • https://www.facebook.com/app_scoped_user_id/998230333656429 mcz

  Unia niech się odpieprzy od najlepszego producenta SoC. Niech sama najpierw wyprodukuje SoC o podobnej wydajności i energooszczędności co Snap 855, a dopiero potem może wymierzać kary. Żaden producent nie wymyślił nic lepszego, nawet tak potężne koncerny jak Samsung i Huawei (o Mediashicie z litości nie wspominam) nie były w stanie stworzyć lepszego procka.

 • regoat

  Jest jeszcze coś takiego jak ceny dampingowe które są zakazane bo to np. wykańcza konkurencję

  • Brzdyl

   Najważniejszy jest konsument, taniej jest dla konsumenta lepiej.

 • Michał Badziąg

  No i wiadomo po co jest ta Komisja . Nie trzeba szukać komu dać w łapę ,żeby pozbyć się uczciwej ,lepszej konkurencji .

  • regoat

   Uczciwej i lepszej ? Intel kiedyś też był uczciwy i lepszy. Nie opowowiadaj bzdur. Zorientuj się jak działają wielkie korporacje i jak wykańczają konkurencję .

 • ElektronicznyFan

  Ich strzałem w dziesiątkę było wykupienie od AMD działu mobilnego GPU. Przemianowali go na Adreno (Radeon) i zaczęli się liczyć jako producent SOC. I bardzo dobrze sobie radzili,i oczywiście nie są bez winy,ale kto innym zabraniał się rozwijać? A Nvidia była święta? Gorące Tegry, które zaistniały tylko dlatego, że płacili za optymalizację na pamiętnąTegra Zone. Inne układy dostawały tytułu później,albo gorszej jakości. Kto zabronił Texas Instruments dalej tworzyć układy,dobre układy TiOmap z PoverVr GPU? Oczywiście nie bronie ich,ale nie chciał bym innego telefonu niż na bazie Qualcomma. Tam jest dosłownie wszystko najlepsze co obecnie na rynku. Może nie mają tak dużych rozbudowanych CPU jak Apple i Samsung,ale czy to wiele daje? Bo mój ostatni Exynos z Note 9, a Snap 855 to jak dwa inne światy. Oczywiście inna generacja, ale nawet przy 9820 widać jak na dłoni, że te duże rdzenie coś nie halo z prądożernoscią i wydajnością. Do tego Mali jakby ma zadyszkę. Kiriny są mega dobre, ale tylko u Hauwei niestety.

  • Brzdyl

   No Kiriny działają na prawdę dobrze ale Huawei daje zbyt słabe gpu zawsze myślałem że żydzą na cenie dopóki nie poczułem jak podczas testu antutu czy grania grzało się mali g72 mp12 z kirina 970, ale widać powoli doganiają samsunga z liczbą rdzeni w g71 huawei 8 samsung 20, w g72 huawei 12 a samsung 18 a teraz w najnowszym mali o ile się nie mylę mają 16 a samsung 18 rdzeni w gpu.

   • ElektronicznyFan

    Najnowsze Mali G76 w Kirinie to MP10, natomiast Samsung ma MP12. Różnica już nie jest duża. Idą nawet łeb w łeb za sprawą mniejszego procesu technologicznego 7nm w Kirinie i wyższego taktowania.

    • Brzdyl

     Tak jak myślałem pomyliłem ilość rdzeni ale zapamiętałem różnicę o 2 rdzenie kiriny ładnie podskoczyły graficznie, już nie odstają tak znacząco pod tym względem od konkurencji.

 • QbaMail

  Zaboli ?
  Przecież zapłacą za to użytkownicy telefonów. Jak zawsze.


reklama