, Newsy Oppo Telefony

Przyszłość już tu jest. Tak wygląda smartfon OPPO z aparatem pod ekranem!

fot. Weibo

fot. Weibo

Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Bartosz Franckiewicz

  „Dlaczego twierdzę, że ten materiał jest godny zaufania?”
  No nie wiem, może dlatego, że został dodany przez oficjalny profil danej firmy?

 • kamper1236

  Samsung też pracował od dłuższego czasu nad tą technologią a na razie nic nie mówi

  • bobok

   Bo jest niedopracowana i tyle.
   Chińczycy na siłę chcą pokazać taki ekran i wykreować się na liderów innowacyjności. Marketingowo jest to świetne posunięcie.
   Mimo to technologia moim zdaniem jeszcze leży i tyle.
   O składanych ekranach mówi się od dobrych 5-6 lat, do tej pory była cisza. Na początku roku Samsung z Huaweii na szybko przygotowali prototypy (prześcigali się kto będzie pierwszy, bo wyczuli, że konkurencja chce coś pokazać) i skończyło się jak widać. Fold to niewypał i nie wiadomo kiery realnie pojawi się na rynku, a Huawei nabrało wody w usta i też siedzi cicho.
   Prawdopodobnie szybko dopracowanych urządzeń się nie doczekamy.

  • Robocik

   Po prostu nie opłaca się wdrażać nowych technologii za szybko, trzeba jak najwięcej szmalu wyciągnąć z istniejącej już technologii…

 • Grzegorz Cisak

  A taki gigant jak Samsung nadal robi wstrętne i niefunkcjonalne dziury w ekranie.

 • jotek44

  Przypuszczam, że już w 2020 roku pojawi się kilka modeli z kamerką selfie pod powierzchnią wyświetlacza. Na pewno do grona producentów dołączą Samsung i Huawei. Rywalizacja skupi się na jakości zdjęć robionych tą techniką oraz na poszerzaniu asortymentu czujników.

  • bobok

   Do 2020 może pojawi się jakiś prototyp od Oppo czy Xiaomi (oni mocno próbują być pierwszymi którzy to pokażą). Samsung raczej nie.
   Ogólnie sama technologia została zapowiedziana przez Samsunga ok 1,5 roku temu i patrząc na historię z zaginanymi ekranami, to raczej nie spodziewałbym się popularyzacji tego rozwiązania wcześniej niż za 2-3 lata.
   Pewnie da się to zrobić już dziś, tylko kwestia jest taka – jakie to będzie robić zdjęcia, bo szczerze mówiąc jakby były dobre, to Oppo już by to wypuściło. Przypuszczam, że jeszcze będziemy się jeszcze chwilę męczyć z notchami i innymi pokrewnymi wynalazkami.

   • mihalemjestem

    Przecież premiera tego smarftonu jest za 2 dni

    • bobok

     I będzie tak samo jak z Meizu Zero czy Vivo Apex (telefony bez fizycznych przycisków i gniazd).
     Pokażą prototyp, zrobią zajawkę i obwieszczą „my pierwsi”, do tego dasz kilku blogerom, rzucisz pare dolarów i będą się rozpływać, a że sprzęt nie jest gotowy do debiutu to kichał pies – hype został zbudowany. Na koniec powiedzą, że jeszcze nie ten moment, rynek musi dojrzeć i inne PR’owe brednie.
     To samo zrobili ze składanymi telefonami – na siłę prześcigali się kto pokaże sprzęt jako pierwszy, po czym puścili prototypy (nieudane) i od pół roku cisza…

     • mihalemjestem

      To prawda ale myślę że aparaty pod ekranem to przyszłość. A któryś model musi zacząć zeby powstawały bardziej dopracowane. Tak jak pokazano pierwszy smartfon a teraz to żadna nowość.
      PS: myślę że za parę lat samsung i Apple będą się chwalić jak to wprowadzą


reklama