, Newsy Samsung Smartfony

Tak może wyglądać Samsung Galaxy Note 10. Grafiki zdradzają wiele zmian

fot. 91mobiles & OnLeaks

fot. 91mobiles & OnLeaks


Te artykuły także cię zainteresują:

Popularne produkty:
 • Adam

  Póki co to jedynie plotka, ale jeśli pojawi się N10e lub zwykłym N10, to wiadomo, że wsadzili tam tak małą baterię po to, żeby mimo wszystko skłonić do zakupu droższych wersji.

 • Pisul Maximus

  żadna notka nigdy klapą nie była. Nawet te z wadliwymi bateriami ludzie nie chcieli oddawać.

 • bobok

  Przecież z tyłu wygląda to jak losowy Chiński telefon (praktycznie wszystkie skopiowały tył iPhone X).
  Flagowe Samsungi od dawna miały swój styl, serii S z tyłu nie da się pomylić z niczym innym, podobnie było z Note.
  Do tego dziura na środku… W przypadku S10 jest z boku i jak nie jest to idealne rozwiązanie, to nie razi w oczy bo nie jest w centrum uwagi. Tutaj będzie centralnie i będzie drażnić.
  Mam nadzieję, że to tylko głupie rendery nie do końca zgodne z rzeczywistością.

 • majkel

  Wcięcie słuchawkowe a co to ??

  Tzn wiem co to ale dziwną nazwę wybrałeś.
  No i tym samym note10 w moich oczach odpada jako następny smartfon 😉
  Efektywność pracy połączona z jakimś komfortem np słuchania muzyki przy robieniu czegokolwiek na telefonie odrzuca słuchawki nie kablowe, bo skoda czasu itd na ładowanie i zastanawianie się nad ilością energii w słuchawkach. Jack 3,5 powinien być, tymbardziej, że jest to solidne gniazdo a nie jakieś tandetne przejściówki.

  • Adam

   Od biedy zawsze można użyć słuchawek na usb c. I tak żadne podłączone bezpośrednio do smartfonowego jacka nie będą brzmiały świetnie, a powiem więcej – bezprzewodowe z jakimś daciem bt i aptx/ldac będą brzmiały lepiej. Kłopot pojawia się przy jednoczesnym ładowaniu, z drugiej strony ile razy ładuje się telefon i jednocześnie słucha muzyki, czy coś ogląda. Ale faktem jest, że jeśli nie ma racjonalnego powodu do „zabierania” jacka, to po co to robić? Teoretycznie może jakimś sposobem udało im się dzięki temu upchnąć minimalnie większą baterię, ale patrząc po 3400 mAh wersji „e” (lub podstawowego N10), nie sądzę, żeby to była przyczyna.

 • jotek44

  Jeśli wygląd Note 10 się potwierdzi, to nie wróżę mu rynkowego sukcesu ! Zarówno tył jak i front nie zachęcają do kupna ! Dziura w wyświetlaczu, nawet umiejscowiona symetrycznie to zły pomysł ! Średniopółkowy Samsung A90 ma dostać moduł wysuwany i to jest znacznie lepsze rozwiązanie. Podwinięte krawędzie wyświetlacza to trzeci kolejny minus Note 10. Refleksy (bliki) przy poziomym oglądaniu multimediów to koszmar. Tylko płaski ekran zapewnia właściwy komfort oglądania ruchomych obrazów (filmów, video, gier i animacji).Seria Note tradycyjnie zapewniała najlepsze doznania wizualne. Dziesiąta wersja raczej ich nie zagwarantuje.

  • Adam

   Design to akurat kwestia gustu. Tył jest dosyć prosty, neutralny – ot gładkie plecki i moduł aparatu z lewej strony, więc nie wygląda to ani dobrze, ani źle. Przód, jeśli ramki będą symetryczne, jest przecież tak samo prosty/neutralny – głównie wyświetlacz i małe ramki. Właściwie przez chęć osiągnięcia wysokiego screen-to-body ratios wszystkie telefony zaczynają wyglądać praktycznie tak samo od przodu.
   Co do dziury – w czym ona jest gorsza od łezkowego notcha? Zajmuje tyle samo miejsca i jest to najlepsze rozwiązanie do czasu wprowadzenia aparatów pod wyświetlaczem. Ulokowana po środku – w takim samym miejscu jak kropelkowy notch – jest wygodniejsza i lepsza w odbiorze niż taka po prawej stronie (jak np. w S10/+). W prawym głównym rogu zwykło się sprawdzać godzinę, ew. powiadomienia przy odwrotnym układzie.
   Kolejna kwestia – „moduł wysuwany to znacznie lepsze rozwiązanie” – tylko w czym? To oznacza utratę wodoszczelności, która w mojej opinii jest ważniejsza, (choć co prawda zdecydowanej większości telefonów nic się nie stanie od korzystania w małym czy średnim deszczu, to jednak w przypadku wysuwanej od góry kamerki powstaje miejsce, w którym wodzie będzie łatwiej przedostać).
   Odnośnie „podwiniętych krawędzi” (zakładam, że chodziło o zakrzywiony po bokach ekran), zgadzam się. Płaski ekran w „Notatniku” byłby lepszym wyborem. Przecież jest to telefon, którego używa się ze stylusem, a zakrzywione krawędzie oznaczają, że może się on ześlizgiwać. Niestety, wygląda to na pierwszy rzut oka atrakcyjnie wizualnie, więc producenci, zwłaszcza Samsung, decydują się na to. Refleksy przy niewiele zakrzywionym ekranie nie są jakimś dużym utrudnieniem moim zdaniem (z własnego doświadczenia).

 • Klaudiusz Gaming Pl

  Ta dziura na środku jest gorsza od łezki

  • Adam

   Ale w sumie w czym? Przecież właściwie ona zajmuje tyle samo miejsca, tylko nad samym aparatem jest odrobina wyświetlacza. Do momentu aparatów „prawdziwie” schowanych pod ekranem to jest to, wraz z łezką, najlepsze rozwiązanie. Choć akurat Note’owi średnio pasuje ze względu na przeznaczenie, ale z drugiej strony – nie mieli co z tym zrobić, a pozbyć się przecież nie pozbędą, bo nawet jeśli zakładać, że dalej jest to seria skierowana głównie ku biznesowym klientom, aparat jest potrzebny choćby do wideokonferencji.

 • jotek44

  Kwadratowy styl obudowy ??? Gdzie tam autor widzi figurę kwadratu ? Forma Note 9 i jego następcy to klasyczny PROSTOKĄT (dwa boli krótsze i dwa dłuższe) !

  • Jarlbjorn

   Podejrzewam, że chodziło mu o to, że obudowa jest kanciasta, nie tak wyoblona jak w serii Galaxy S.

 • Jarlbjorn

  Zamiast zachować biznesowy, roboczy charakter serii Note uszczęśliwiają ją na siłę dziurami w ekranie i zapewne , aby oddać hołd nowemu bożkowi, tzw. bezramkowości, wyeliminowaniem diody powiadomień.

  Na marginesie tą sławetną bezramkowością rajcują się chyba sami projektanci, bo na pewno nie przeciętny użytkownik , jeśli ceną mają być dziury w ekranie czy brak diody.

  Podsumowując, prestiż serii Note rozmieniany jest na drobne.

  Anyway, ja w tej formie N10 na pewno nie kupię, nie ma szans.

  • Adam

   Ja jeszcze zrozumiem dziurę w ekranie i wszelkie notche, bo wygląda to tak sobie, żeby nie powiedzieć, że źle, ale jest to w tym momencie przecież najlepsze rozwiązanie do momentu aparatu pod ekranem, natomiast co Wam tak bardzo przeszkadza brak diody powiadomień? Przecież biorąc pod uwagę, że to amoled, to teoretycznie byłaby możliwość zrobienia takiej „diody” software’owo. Baterii też by jakoś bardziej nie zjadała, gdyż wystarczy podświetlać tylko kilka pikseli.

 • DM

  Gdzies juz to widzialem. Przypomina bardzo BlackBerry PRIV.


reklama