Do sieci przedostała się częściowa specyfikacja Redmi 7A, która pozwala określić go jako taniego smartfona z asem w rękawie – jest nim pojemność baterii, jakiej nie mają wszystkie modele z niższej klasy średniej. Xiaomi znowu stworzy opłacalnego budżetowca?
Gdyby przyznawano nagrody za tempo wprowadzania smartfonów na rynek, Xiaomi byłoby niekwestionowanym laureatem – chiński twórca jest niczym piekarnia, która jak najszybciej musi spełnić zapotrzebowanie na „chleb”.
W naszym wcześniejszym wpisie poruszyliśmy temat trzech nowych smartfonów Chińczyków, a w tym Redmi 7A, który odsłonił wówczas wygląd swojej obudowy. Do zdjęć możemy teraz dołożyć porcję podzespołów, jakie pojawiły się w oficjalnej bazie TENAA.
Pierwszy rzut oka na wizualną stronę Redmi 7A pozwala stwierdzić, że mamy do czynienia z budżetowym smartfonem – świadczy o tym zarówno symetryczny ekran bez kosztownego wycięcia, jak i pojedynczy aparat główny osadzony na plastikowej płycie obudowy.
Według arkusza danych model otrzyma 5.45-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości HD+ (1440×720) i proporcjach 18:9. Matryca zostanie otoczona nieco szerszymi ramkami, włączając w to podbródek z logo submarki oraz górną krawędź z aparatem do selfie 8 MP.
Na tylnym panelu zagości pojedynczy aparat 13 MP ze wsparciem diody LED oraz opcją nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD. Telefon nie zaoferuje jednak technologii biometrycznej, ponieważ na fotografiach trudno znaleźć pozycję czytnika linii papilarnych.
Wewnątrz obudowy o wymiarach 146.30×70.41×9.55 mm znajdzie się akumulator 3900 mAh, który stanowi znaczącą poprawę w stosunku do poprzedniego Redmi 6A – ten oferował o 900 mAh mniej.
Mając na względzie, że przekątna ekranu nie zmieniła się, a smartfon będzie działał pod kontrolą energooszczędnego Androida 9 Pie i nakładki MIUI 10, czas pracy na baterii Redmi 7A może być całkiem przyzwoity.
To nie koniec smaczków, ponieważ telefon otrzyma port słuchawkowy 3.5 mm oraz będzie wspierał maksymalnie 4 GB pamięci RAM – modelem procesora ma być z kolei Snapdragon 430 lub 435, co powinno zapewnić w miarę płynne działanie systemu podczas wykonywania podstawowych zadań.
https://www.gsmmaniak.pl/1004670/xiaomi-redmi-7a-trzy-nowe-smartfony/
Na stronie mogą występować linki afiliacyjne lub reklamowe.
Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest to polska hybryda przygodówki i RPG, osadzona…
Aż 6 lat prawdziwego spokoju w zamian za 1200 złotych? To, a nawet znacznie więcej…
Pierwszy składany iPhone od Apple to urządzenie, na które fani czekają od lat. Choć premiera…
RTV EURO AGD przecenia hitowe urządzenia. To smartfon Redmi z aparatem 200 MP, poręczny tablet…
Fani strategii mogą czuć się kokietowani. Epic Games w ramach rozdawnictwa postanowił udostępnić graczom dwa…
Tanich smartwatchy o designie G-Shocka jest wiele, ale to BlitzWolf BW-AT7 robi największe wrażenie -…