Zupełnie niespodziewanie oczkiem w głowie największych producentów smartfonów stały się małe, niepozorne, bezprzewodowe słuchawki w kształcie pchełek. Samsung szykuje się na kolejną odsłonę tej batalii, co pokazuje bardzo ciekawy patent tego koreańskiego producenta.
Zaskakująca popularność słuchawek AirPods sprawiła, że tak naprawdę każdy większy producent smartfonów także zapragnął mieć w swoim portfolio bardzo podobny sprzęt. Huawei ma swoje FreeBuds, nad swoim własnym modelem pracuje OnePlus, a Samsung zdołał już zaprezentować swoje Galaxy Buds. Wygląda jednak na to, że rywalizacja na tym poletku dopiero się rozkręca, czego efektem była premiera drugiej generacji Apple AirPods, a już wkrótce ma pojawić się trzecia edycja tego akcesorium.
Nowe Galaxy Buds z wymienną baterią?
Na tą wzmożoną aktywność Apple zamierza odpowiedzieć Samsung, który w amerykańskim urzędzie patentowym złożył kolejny wniosek, tym razem najprawdopodobniej dotyczący kolejnej generacji słuchawek Galaxy Buds.
Na poglądowej ilustracji możemy bowiem dostrzec, że nowy model miałby oferować możliwość wymiany baterii w trakcie użytkowania urządzenia, co znacznie wydłuży czas ich pracy i pozwoli wyeliminować jedną z podstawowych wad tego typu urządzeń, czyli konieczność regularnego ładowania baterii nawet co kilka godzin. Teraz, oczywiście nosząc ze sobą wymienną parę ogniw, będziemy mogli to robić znacznie rzadziej.
Bardzo interesującym pomysłem jest także alternatywa w postaci złącza minijack znajdującego się w obudowie słuchawki – pozwoliłoby ono na podłączenie przewodu i odsłuchiwanie muzyki za pośrednictwem kabla w awaryjnej sytuacji, gdy nie będziemy mieli możliwości wymienić baterii na nową bądź też szybko uzupełnić zapasów energii.
To byłoby dość niespotykane rozwiązanie, ale kto wie, czy w sytuacji bez wyjścia ten patent nie mógłby się z powodzeniem sprawdzić. Z drugiej strony – słuchawki o tak niewielki rozmiarze wyposażone w złącze słuchawkowe? Tego jeszcze nie grali.
Oczywiście zaprezentowane pomysły to wciąż patenty, które zapewne jeszcze przez dłuższy czas nie znajdą odzwierciedlenia w praktyce, o ile w ogóle tak się stanie. Faktem jest jednak to, że poszczególni producenci szukają różnorodnych sposobów na wyeliminowanie podstawowego mankamentu mikroskopijnych, mobilnych słuchaweczek i wydaje się, że na ten moment to właśnie możliwość wymiany ogniwa może być najskuteczniejszym ratunkiem w podbramkowych sytuacjach.
Niektóre odnośniki na stronie to linki reklamowe.