REKLAMA TP
czwartek, 2 marca 2017, Szymon Marcjanek

Test Samsung Galaxy A3 (2017). Smartfon mały, ładny, a do tego wodoszczelny

Samsung Galaxy A3 2017 pop4

0 odpowiedzi na “Samsung Galaxy A3 2017 pop4”

  1. Marek pisze:

    a3, a5 2017 to brzydale jakich mało typowe mydelnice plastikowe, modele 2016 były cienki zgrabne 3 razy lepiej wykonane

    • abc123 pisze:

      Moim zdaniem brzydkie to były właśnie modele z 2016. Omijam je szerokim łukiem. Natomiast najładniejsze to modele sprzed 2016 (SM-A300). Były bardzo eleganckie, wyglądały jak telefony premium. Miały kwadratowe rogi i płaski kształt. Aż żal, że tak krótko były na rynku. Jak widać o gustach się nie rozmawia. Jeden woli czekoladę, drugi jak mu nogi śmierdzą 🙂

      A co do artykułu. Czy brak integracji karty SD z pamięcią telefonu to wada? Dla mnie zaleta. Taką funkcją zniszczyli Windows Mobile.
      A co do samego Androida. Od wersji 4.4, bez roota, nie można zapisywać danych w dowolnym miejscu na karcie, co doprowadza mnie do szału. I nie pamiętam, żeby redakcje się o tym rozpisywały. Jest to duże ograniczenie dla użytkownika oraz narzucanie woli producenta.

    • kacprzycki pisze:

      Tylko że one nie sa plastikowe 🙂

  2. MarcinSt pisze:

    Szkoda że TouchWiz który dyskwalifikuje dla mnie wszelkie Samsungi bo technicznie naprawdę ciekawy sprzęt.

  3. nick pisze:

    A3 2016 nie przegrywa z nowszym modelem na dwóch polach – baterii i aparatu.

  4. Brudny Harry pisze:

    Recenzja ciekawa i nawet miło się ją czytało. Szkoda, że autor jak sam określił „nie jestem fanem smartfonów mini” przez co test, w moim odczuciu wypadł mało obiektywnie (osobiście nic nie mam do autora recenzji i lubię czytać jego wpisy na portalu 🙂 ).
    Nie potrzebnie jednak, moim zdaniem, zostały zawarte stwierdzenia typu „czy będzie Wam wygodnie oglądać filmy na tak małym ekranie” czy o Always On Display „na tak małym wyświetlaczu odczytanie czegokolwiek z dalszych odległości graniczy z cudem”. Fakt jest faktem, i nie ma sensu wyłuszczać „oczywistą oczywistość” To zniechęci potencjalnych nabywców, szukających niewielkiego fona do jego zakupu, dla których priorytetem na pewno nie jest, ogladanie filmów na telefonie a Always On Display jest fajnym dodatkiem (diody szkoda). Okaże się zaraz, że jedynym słusznym wyborem jest skrajność tzn. albo iPhone SE… albo duża patelnia 😉
    Sorry za mój koment, ale.. tak! – jestem fanem małych smartfonów i trochę inaczej postrzegam takie wpisy, tym bardziej, że konstrukcji tego typu jest obecnie na rynku jak na lekarstwo :-/
    Pozdrawiam serdecznie.

    • Damian Kucharski pisze:

      Rozumiem intencję komentarza i przyznaję rację, mogłem się powstrzymać, choćby przy fragmencie o filmach. To zdanie usunę, by tekst był bardziej przyjemny w odbiorze 🙂
      Natomiast wstawka o Always On Display nie jest już takim marudzeniem, bo w rzeczywistości naprawdę trudno zauważyć z dalszych odległości, czy jest jakiś komunikat o powiadomieniu. A już sprawdzenie, z jakiej aplikacji on przyszło, nie jest w zasadzie możliwe.
      Dzięki za komentarz i miłe słowo, pozdrawiam 🙂

      • Nemo pisze:

        Samsung mógłby pomyśleć o konfiguracji wielkości wyświetlanych elementów. W telefonach na Symbianie lata temu w takich programach, jak qooSaver (ekrany amoled) czy cClock (LCD) można było dostosować co i w jakim rozmiarze ma się wyświetlać po wygaszeniu ekranu.

  5. qwerty pisze:

    Paskudny i drogi telefon – totalny regres w stosunku do modeli poprzedniej generacji.

  6. maciej pisze:

    Nowa seria „A” trochę rozczarowuje a w szczególności A5 ze względu na wykastrowany aparat ze stabilizacji obrazu. Miałem A3 2016 i moim zdaniem jak większości osób był ładniejszy dla oka, niemniej pod względem samego trzymania smartfonów w ręku nowa A3 trzyma się wygodniej.

  7. jon pisze:

    a kiedy będzie wersja dula sim ?

    • Radzio pisze:

      Nie w Polsce takie dobroci. Jedyne nowsze dual simy Samsunga u nas to J3 2016 i J5 2016. Ba, nawet nie mamy A7 2017, więc na dual sim w A3 2017 nie ma co liczyć.

  8. kacprzycki pisze:

    Gdyby ten sprzęt miał podzespoły z A5 (SoC, RAM, Flash), to należałby do średniej pólki. A tak to jedynie dobrze wykonany low-end.

  9. Michu pisze:

    To niby szkło wygląda jakby było plastikiem…

  10. mp3root pisze:

    A jak wygląda sprawa z RAM-em? Czy po zainstalowaniu rzeczy typu Messenger zostaje jej jeszcze trochę?

  11. Soverxdx pisze:

    Smartfon z ekranem hd za 1400 zł w 2017r. Dwa lata temu dałem tyle za mojego g2.

  12. Mik pisze:

    Też mnie interesuje taki niewielki smartfon. A jak by go tak porównać do Huawei Nova? Który robi lepsze zdjęcia? Którego warto kupić – bo obecnie cenę mają podobną.

    • Damian Kucharski pisze:

      Nova ma zauważalnie lepszy aparat, trochę lepszy procesor i baterię. Nadrabia też rozdzielczością ekranu, choć poza tym to AMOLED w A3 jest lepszy.
      No i pozostaje metal vs szkło.

      • Mik pisze:

        Dzięki za info. Czy możesz napisać jeszcze jak z łapaniem zasięgu sieci, czy tu występują jakieś istotne różnice? No i jeszcze jakość muzyki przez słuchawki -czy któryś gra zauważalnie lepiej? Z góry dziękuję za odp. i pozdrawiam.

  13. Malvo pisze:

    Posiadam A3 17 od miesiąca. Telefon sprawuje się bardzo dobrze. Odczuwalny jest brak TouchWiz’a i to na plus. Jakość połączeń idealna, nie gubi zasięgu, LTE jak i Wi-Fi działa bez zarzutów. Jedyne co razu w 17 to o że są za bardzo zaokrąglone. Powinny zachować krój pierwszy Asiek, jak to w zeszłorocznym modelu miało miejsce. Aparat powinienem nie stabilizację, ale kuźwa jej nie ma i to duży minus że Samsung to odpuścił. Mimo tego aparat robi dobre zdjęcia. Fajne rozwiązanie z glosnikiem po prawej stronie, a nie z tylu lub na spodzie jak w poprzednich odsłonach. Pojemność baterii jest „proporcjonalna” do wielkości telefonu, trzyma dłużej od swego poprzednika mimo że ma tylko 50 mAh wiecej. Ogólnie telefon bardzo przypomina flagowce, ale sa to ale. Śmiało mogę polecić ten model osobą, które szukają telefonu poniżej 5 cali z półki „sredniej-premium” gdyż każdy telefon z linii Galaxy Alpha wykonany jest z bardzo dokładnie z myślą o codziennym, zwykłym użytkowaniu.


reklama