, Microsoft Newsy

Steve Ballmer ponownie skrytykował Microsoft

Steve Ballmer / fot. Microsoft Sweden

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

Komentarze: 22

UWAGA: Komentarze nie na temat, personalne, obraźliwe będą kasowane.
Nie karmić trolli - do frustracji i zagłodzenia trolla doprowadzisz nie reagując na jego komentarze.
 1. Nazir, :

  Od dawna uważam że nowy CEO w MS to koń trojański i ubija Windows Phone i zniechęca do zakupu co powoduje że system gwałtownie traci popularność i nawet zagorzałych sympatyków jak ja i ludzie kupują smartfony z Android od Google lub iOS od Apple

  • werqwerqw, :

   I bardzo dobrze. Kiedyś Microsoft wysłał konia trojańskiego, który zniszczył Nokię, więc teraz historia mści się na nich. Zresztą, Windows Phone to takie dziadostwo, że nie miało szans na sukces.

 2. Wiko, :

  Oni już są skończeni na rynku mobilnym po tym co wyprawiają z tym systemem.
  Szkoda że nie ma tam nikogo kto prowadził Windows Mobile bo to bardzo dobry system był, sam miałem WM 5.0 i 6.5 i to były bardzo dobre systemy.

 3. Jakub, :

  Najlepszy system to był wm 6.5, i musieli by zrobić cos takiego żeby się wybić, otwartość, mnogość , ale i tak wiadomo że to się nie stanie, bo MS ostatni idzie w stronę zamkniętych systemów, niestety…

 4. back, :

  Zdziwicie się jak Microsoft stworzy taki system, że Android zbankrutuje 😉

  • amolex, :

   no wszyscy sie zdziwimy 😀 bo ten system umiera a jego prezes mówi ze go odstawia na boczny tor hahaha

  • Tirinti, :

   Windows 10M jest całkiem niezły. Tyle, że minie rok zanim będzie stabilny i funkcjonalny, a do tego czasu Nadela postanowi robić 11.
   Do tego brakuje modelu ze średniej półki a to co jest, jest zbyt drogie. Z drugiej strony problemem jest też Quallcom, który nie robi dobrych procesorów ze średniej półki.

 5. Tirinti, :

  Nie jestem fanem Nadeli, ale Ballmer nie był lepszy. Skasował prawie gotowy WM7 i rozpoczął tworzenie WP7 co spowodowało rok opóźnienia i wprowadzenie na rynek produktu, który przez kolejny rok był betą za wysoką cenę. to dało Google dwa lata na przejęcie rynku WM. Kiedy wreszcie WP7.5 zaczynał iść w dobrym kierunku to opóźnił premierę WP7.8 by jako pierwszy wypuścić WP8, który był znowu betą. W między czasie wypuścił W8 bez menu Start i Aero Glass.
  Nadela poszedł w jego ślady i gdy WP8.1 zaczął zyskiwać popularność to postanowił zarzucić kontynuację i rozpocząć prace nad W10M. Przez te ciągłe zaczynanie od nowa Microsoft stracił w sumie 4 lata a ciągłe zmiany API zniechęciły developerów i firmy do tworzenia applikacji, zaś brak aplikacji zniechęca klientów.
  Do tego firma toleruje szkodników jak steven elop (tego na szczęście już się pozbyli), joe belfiore i gabe aul.

  • michalw, :

   Dokładnie, przestój o którym piszesz miał na pewno kolosalny wpływ na całokształt.

 6. Bartek, :

  Windows Phone powinien odrazu powstać z myślą o procesorach x86. Byłaby bogata biblioteka programów, wystarczyło dodać API dla interfejsu mobilnego i developerzy załatwili by resztę. Wtedy Windows miałby szansę zdetronizować androida. Niestety Microsoft poszedł w procesory arm i nie odniósł sukcesu. Nie ma się czemu dziwić, skoro konkurencja oferowała o wiele większy wybór telefonów i dużo lepsze wsparcie aplikacji. To po prostu nie mogło się udać.

  • Tirinti, :

   W czasach, kiedy WP7 powstawał nie było x86 do smartphonów a nawet i obecnie są marne.

   Microsoft nie powinien rezygnować z WM7, który był prawie gotowy i był kompatybilny z aplikacjami z WM6 a do tego miał to samo jądro co WP7 i obsługę aplikacji Silverlight, czyli prawie to samo co WP7 tyle, że bez kafelków i metro i z słabiej zabezpieczonym sklepem i słabą obsługą gestów dotykowych. Jakby taki wypuścili a później jeszcze dodali WM7.5 z ulepszeniami to by się utrzymał na rynku dwa lata. W tym czasie mogliby pracować od razu nad W8+WP8+WRT8 tak by wypuścić jednolitą platformę podobną do obecnej UWP. W między czasie na rynek tabletowy mogli stworzyć nakładkę do sandboxowych aplikacji Silverlight kupowanych w sklepie. Coś jak W8 ale bez metro i kafelków i otwieraną jakimś gestem zamiast zastępowania menu Start.

 7. Jarek, :

  Zaje…ście. Szefo używa iPhona, drugi szefo krytykuje. A gdzieś mam takie telefony gdzie nawet góra ich lubi

 8. FireFrost, :

  To Ballmer kierował MS kiedy zawojowanie rynku telefonów było realne i poniósł sromotną porażkę. Teraz to już od dawna jest za późno na prawdziwy sukces windowsa i Nadella nic na to nie poradzi choćby ba głowie stanął. Karty zostały rozdane i tyle.

  • Tirinti, :

   Tak długo jak Microsoft ma pieniądze to nie jest za późno. Tylko trzeba mieć dobry plan i w niego zainwestować.
   Co teraz Microsoft może zrobić?
   Zatrudnić więcej ludzi do pracy nad Windows 10 i 10M aby szybko uzupełnić brakującą funkcjonalność. System ma dobrą architekturę pozwalającą na tworzenie niezależnych aplikacji będący częścią systemu a wiec te aplikacje mogą rozwijać równolegle różne zespoły.
   Po drugie zatrudnić programistów do pisania aplikacji na W10M i oferować ich usługi za darmo firmą, które mają darmowe aplikacje na Androida i IOS, ktore są w czołówce popularności, aby za darmo zrobili ich wersje na UWP.
   Zlikwidować prowizję w za sprzedaż aplikacji UWP.
   Obniżyć ceny Lumii z W10M i wprowadzić dobry model ze średniej półki.
   Rozdawać display dock z modelami średnimi i wysokimi.

 9. Marcin, :

  Ja mam jeszcze jedno spostrzeżenie. Znacie kogoś kto chce kupić telefon firmy Microsoft? Nie? Ja też nie, a czy znacie kogoś kto chętnie kupiłby telefon Nokia (bez znaczenia jaki system, jakie bebechy)? Wielu użytkowników wie, że Nokia znaczy kupować, Microsoft znaczy komputer PC.

  • Tirinti, :

   W grudniu kupiłem sobie Lumię 950 i mamie na prezent 550. Największą wadą 950 jest nazwa kumie, która kojarzy się z nokią, producentem najgorszych smartphonów w historii. Producentem, który robił modele z symbianem, najgorszym systemem w historii. Microsoft powinien kupić Motorolę i robić Razry z Windows Phone, a nokię powinien kupić google, bo android, drugi po symbianie najgorszy system w historii, doskonale by współgrał z tandetnością wyrobów nokii.

   • Jan Rawicz, :

    Nie było lepszych telefonów od Nokii w tamtym czasie.

    • Tirinti, :

     Nokia robiła dobre telefony, ale nie smartphony. Ok seria Communicator kilkanaście lat temu była dobra. Później nokia się pogubiła i zamiast przejść na Windows Mobile gmerali sobie w symbianie nie rozumiejąc, że rolą producenta sprzętu jest produkcja sprzętu a nie modyfikowanie OSu. To samo zresztą robią inni producenci OEM i robią tandetę. UE powinna zdelegalizować otwarte systemy i nakładki by nauczyć ich różnicy pomiędzy produkcją sprzętu i oprogramowania.

     Google ma taki slogan be together not the same. I to jest problem. Microsoft powinien reklamować. Be the same, not together.

    • Nazir, :

     @Jan Rawicz,
     Nigdy nie kupowałem Nokia ale telefony od Ericsson lub SE bo były dużo lepsze technicznie
     Nokia produkowała kolorowy plastikowy szmelc dla dzieciaków do klikania sms w szkole

  • zebba, :

   Ja ostatnio zmieniłem iPoda na ThinkPada Lenovo z Windows, a tydzień temu iPhona S5 na Lumię 950. Obecnie posiadam laptopa do pracy na Windows 10 i wspomniane urządzenia mobilne także na Windows. Zdziwisz się. Nie żałuję. Wręcz odwrotnie.I wątpię czy zrozumiesz dlaczego.

 10. Blazej C, :

  Zaraz zaraz czy to aby nie ten sam pan który wręcz płakał ze śmiechu kiedy Jobs prezentował pierwszego iPhone’a i wyśmiewał sie w niebogłosy kto to kupi. Ani ten sam i on ma jeszcze czelność cos krytykować. Szas pokazał jak sie pomylił a pod jego skrzydłami MS tez jakos nie kwitł. Pozdrawiam.

 11. seewrgterw, :

  Myślę, że już czas żeby napisali do swoich pracowników o Windows Phone: “We’re standing on a burning platform”

Dodaj komentarz


reklama