, Newsy Qualcomm Technologie

Snapdragon 830: Qualcomm będzie kontynuował współpracę z Samsungiem

Qualcomm Snapdragon / fot. Qualcomm

Te artykuły także cię zainteresują:


Popularne produkty:

Komentarze: 9

UWAGA: Komentarze nie na temat, personalne, obraźliwe będą kasowane.
Nie karmić trolli - do frustracji i zagłodzenia trolla doprowadzisz nie reagując na jego komentarze.
 1. adamo1139, :

  O co chodzi z obsługą do iluś GB ramu? W systemach 32-bitowych jeden proces może mieć do 4GB (ale może być zainstalowane np 8GB, tyle, że reszta jest przydzielona na inne procesy,tak działa PAE), w 64-bitowych do iluś eksabajtów chyba. Czemu taki s830 ma nie obsługiwać więcej, niż 8GB ramu?

  • Damian Kucharski, :

   Bo tyle będzie mógł obsługiwać Snapdragon 830.
   Wiesz co mam na myśli?

  • Tirinti, :

   W 32 bitowym systemie jeden proces ma 2GB przestrzeni wirtualnej. 2GB ma również jądro systemu.
   PAE to rozwiązanie występujące w późnych odmianach 32bitowych procesorów Intela umożliwiające adresowanie więcej niż 3.5GB pamięci fizycznej (0.5GB było na adresy IO).

   ARM nie ma takich rozwiązań i wersje 32bitowe mają 2GB+2GB przestrzeni wirtualnej i max 4GB adresacji fizycznej o ile kontroler tyle zaadresuje.
   Wersje 64bitowe (jak 830) mają 8EB+8EB przestrzeni wirtualnej i tyle pamięci fizycznej ile zaadresuje kontroler. I o ograniczenie kontrolera chodzi w tej specyfikacji. Zresztą obecne Core i7 mają kontrolery obsługujące 64GB a najmocniejsze Xeony 1.5TB. Przy obecnej technologii pamięci i tak więcej niż 8GB do smartphona się nie wsadzi bo wymagało by to dodatkowego buforowania a więc i większego zużycia energii, nie mówiąc o energii zużytej przez samą pamięć.

 2. adamo1139, :

  Tak, ale nie wiem, dlaczego nie podniosą limitu. Limity są złe.

  • nick, :

   To import, nie oficjalna dystrybucja.

 3. Goodfree, :

  Po co komu aż 8 gb ramu?

 4. adamo1139, :

  Żaby być ficzer-redi. Nowe androidy pobierają coraz więcej ramu. 6.0 pobiera więcej ramu, niż większość dystrybucji na PC! Słyszałem recenzję N5x gościa z xdaTV (Jordan Keyes) , który twierdzi, że 2GB to za mało do takiego telefonu i często mu brakowało ramu.

Dodaj komentarz


reklama