REKLAMA TP
wtorek, 22 marca 2011, Adrian

21 urządzeń, które zrewolucjonizowały telefonię komórkową. Część I

mt50

0 odpowiedzi na “mt50”

  1. DrateK pisze:

    Dużo kiedyś było też alcateli

  2. Adrian pisze:

    Zgadza się, ale żaden z nich raczej nie wyróżnił się niczym specjalnie 🙂

  3. Symbin Fan pisze:

    Wydaje mi się że do tej kwestii powinno się podejść zupełnie inaczej – branże GSM według mnie zrewolucjonizowały smart fony (urządzenia z systemem Symbian, UIQ itp) mobilny internet. Zatarły one różnicę między telefonem a komputerem i pozwoliły na wdrożenie nowych funkcji

  4. apek pisze:

    na pewno pojawi sie iphone.

  5. vvvdfv pisze:

    Nokia 5110 „Solidna obudowa i gumowe klawisze gwarantowały bardzo przyzwoitą wytrzymałość.” To fakt- moja babcia do dziś go używa i nie pozwala kupić sobie nowego, ponieważ jako jedyny telefon łapie zasięg w miejscu jej zamieszkania (1 kreskę)… 🙂

    Nokia 3310- mój pierwszy fon! Był genialny a zwłaszcza jego serwisowanie… Gdy się zaciął (kilka razy dziennie) wystarczyło wysłać go ekspresem do serwisu poprzez upuszczenie na beton lub rzut o ściane i odebrać go z serwisu poprzez podniesienie z ziemi/podłogi!!! A ile meczy piłki nożnej rozegraliśmy z kolegami w podstawówce na przerwach tą nokią… najlepszy telefon wszechczasów…

  6. ćśog pisze:

    Mitsubishi trium/eclipse , czy jak on się zwał , się pojawi. Motorola E8 , HTC Dream(piewszy smartfon z androidem) , Iphone , i pierwszy telefon dotykowy.

  7. Adrian pisze:

    Dobrze Wam idzie, choć nie wszystkie wymienione tam się znajdą. Rzucajcie dalej nazwy modeli 😉

  8. Marcin pisze:

    A Siemems S11 to gdzie się zapodział?

  9. curlsky pisze:

    @Marcin – słuszna uwaga. 🙂 I tu dochodzimy do nieodłącznej wady tego typu zestawień: są subiektywne i niekompletne. Aby to zminimalizować, potrzeba by sporej komisji obradującej przy wyborze telefonów.
    @Adrian – powziąłeś się tego zadania więc ja czuję się zobowiązany do zamieszczenia swoich zastrzeżeń. 😉
    1) Nokia 5210 – jeśli chodzi o telefony o zwiększonej wytrzymałości na niesprzyjające otoczenie, historia zaczęła się od Ericssona R310s (popularnie „Shark”) i Nokii 6250 (nie jestem pewien, który był pierwszy) i to one zaczęły rewolucję w swojej klasie. Potem był Siemens M35i, który zrobił sporą furorę ze względu na niską cenę. Dopiero potem weszła 5210 i daleko jej do telefonu epokowego…
    2) „Nietypowe bo niebieskie” to było podświetlanie w Siemensie S40 (choć i ten patent nie szokuje po obcowaniu z Siemensem M30), w MT50ce nie robiło już takiego wrażenia. Poza tym Java i EMSy były już w serii 45 Siemensa (EMSy miał choćby C45 a oba standardy wspierał SL45i). MT50 był tylko kolejnym telefonem z tymi funkcjami.
    3) Mnie w tym zestawieniu brakuje chociażby Nokii 8110, która swoim występem w Matrixie zmieniła sposób postrzegania komórek, Nokii 6210, która zapoczątkowała klasę wysoce ergonomicznych urządzeń biznesowych oraz wspomnianego przeze mnie Siemensa SL45i, który zainicjował wprowadzanie na rynek masowy telefonów z obsługą zewnętrznej pamięci flash.
    4) Oczywiście powyższe punkty nie wyczerpują tematu… 😉

  10. Adrian pisze:

    I Sam curlsky sobie odpowiedziałeś 🙂 Wiadomo, że zestawienie tego typu będzie subiektywne i ciężko wystrzec się błędów. Przyznaję, że moim największym jest pominięcie Sharka, rzeczywiscie byl duzo wczesniej i szczerze powiedziawszy nie wiem czemu o nim zapomnialem.

    Zastanawiałem się nad Nokią 8110, ale jakoś mnie ten Matrix nie przekonuje. Dlaczego 'zmienil sposob postrzegania komorek'? Czy aby napewno az do tego stopnia?

  11. curlsky pisze:

    @Adrian, nie wiem na co sobie wg Ciebie odpowiedziałem bo nie zadałem żadnego pytania… Jedynie podważyłem zasadność tego typu zestawień a następnie poparłem to konkretnymi argumentami.

    Co do 8110 sprawa jest dyskusyjna ale uważam, że zmieniła postrzeganie telefonów bo występując w Matrixie pokazała, że telefon to nie tylko narzędzie ale i element stylu, element mody. Komórki oczywiście pojawiały się nagminnie w amerykańskich produkcjach lat 90-tych ale zazwyczaj były narzędziem pracy pracowników budżetówki (chociażby serial X-files), biznesmenów i prawników. W Bondzie (mam na myśli Tomorrow Never Dies) był to z kolei typowy gadżet z laboratorium Q. Natomiast przez rolę w Matrixie Nokia 8110 stała się urządzeniem kultowym i obiektem pożądania bo była, kolokwialnie mówiąc „cool”. I taki sposób postrzegania rozszerzył się na inne telefony.
    Taka jest moja opinia.

  12. Adrian pisze:

    Uznałem, że jest tam pytanie w domyśle 😉
    I w sumie masz sporo racji, ale 'oczko' by mi się rozsypało, a wywalić też w sumie nie ma co ^^

  13. closterr pisze:

    Straszna dziura czasowa miedzy pierwszym a drugim telefonem na liscie, warto dodac pierwszy telefon na rynku z wibracjami czyli Motorola StarTAC oraz rewolucje w postaci wprowadzenia MP3 i kart pamieci do telefonow czyli Siemens SL45 😀

  14. MMS pisze:

    ja w tym czasie używałem Nokia 9110 to był sprzęt-mini laptop


reklama