REKLAMA TP
czwartek, 6 grudnia 2012, maniaKrzychu

Google Android czy Microsoft Windows Phone?

0 odpowiedzi na “Android”

  1. Waldek pisze:

    Sailfish OS położy obu nadętych zarozumialców; to już wyczerpani zawodnicy, nic nowego nie wniosą tylko zbieranie pieniedzy ich trzyma …

  2. Konied Makevski pisze:

    Czekamy na Salfisha, ale poki co Andek chyba jednak prowadzi. Ale to osobista opinia oczywiscie. 🙂

  3. Azawakh pisze:

    Ja korzystam z obu systemów z powodzeniem choć moim systemem podstawowym jest Android choćby ze względu na otwartość i obsługę Flash Playera, znakomitą integrację z Windowsem XP oraz tryb pamięci masowej i możliwość przesyłu plików przez bluetooth. Jednak na starszych modelach i słabszych niestety ale się wiesza, restartuje i inne brewerie wyprawia przy jednoczesnym pożeraniu kosmiczmych ilości energii co powoduje, że soich androidowych przyjaciół muszę ładować nawet i dwa razy dziennie. To jakiś koszmar… Jednak modowalność Androida wynagradza mi jego wszystkie chumorki i paskudne zachowania. Natomiast Windows Phone (aktualnie jeszcze 7.5 Mango na Samsungu Omnia W) to jakby zaprzeczenie Androida. Wszystko ładnie uporządkowane, kolorowo a kafelki są zwyczajnie kochane i tak niezwykle intuicyjne, że chyba każdy nawet najmniej zorientowany w tym wszystkim da sobie z nimi radę. Do tego niezwykła stabilność systemu (Android na Galaxy S potrafi się zawiesić albop zrestartować co jakiś czas, WP prawie nigdy) oraz wzrastająca ilość aplikacji (aktualnie ponad120 000) sprawia, że ten system znakomicie rokuje na przyszłość w postaci Windows Phone8. Póki co oczekuję aktualizacji swojej Omni W do WP 7.8 , która przyniesieść ma wreszcie upragniony przesył plików przez bluetooth. Być może jeśli środków finansowych mi starczy w przyszłym roku do Omni W dołączy jeszcze potężny AtivS ale czy tak będzie czas pokarze… Podsumowując Android znakomicie sprawdza mi się przy przeglądaniu intermetu dzięki genialnym przeglądarkom internetowym WP jako błyskawiczne uzupełnienie Androida tylko brak obsługi Flash Playera w przeglądarce oraz zawijania i skalowania tekstu sprawia, że surfowanie na 3.7″ ekranie Omni W nie jest już tak wygodne i satysfakcjonujące co sprawia, że Windows Phone jest systemem uzupełniającym a nie głównym. Coś jak przyprawa nadająca wykwintnego smaku jakiejś wymyślnej potrawie…

    • Adrian pisze:

      Z tego co kiedyś czytałem to BT będzie działa tylko w nokii bo to nokia wyda łatkę w samsungach ma ponoć nie działać nawet na windows 8

    • Fobs pisze:

      Tylko się nie rozczaruj tym przesyłaniem plików przez BT bo obsługuje się to inaczej niż w innych telefonach. Nie ma żadnego menadżera plików z którego można przejrzeć zawartość karty czy tel i przesłać. Można wysłać pliki muzyczne wchodząc do muzyka i wideo, dokumenty wchodząc do offica a filmy wchodząc do… zdjęć i tam do „z aparatu”. Filmy trzeba umieścić w takim też folderze na karcie bo inaczej się ich nie prześle.

  4. Szekspir pisze:

    Na dzień dzisiejszy król jest tylko jeden ANDROID

  5. Arayan pisze:

    Azawakh
    Nie jest prawdą to co piszesz. Na tanich ale dobrych modelach nie ma wogóle mowy o wieszaniu, braku stabilności, czy też dużym zużyciu energii. Mity. Na droższych, tym bardziej. Nie istnieje żadna różnica w stabilności ani zużyciu energii na rzecz wp.

    • krones1982@gmail.com pisze:

      to poczytaj sobie trochę o budowie obu tych systemów, to zobaczysz który jest stabilniejszy i wydajniejszy… Andkowi mówimy powoli bye bye…

    • Azawakh pisze:

      Pozwolę się z Tobą zwyczajnie nie zgodzić. Rzymskim z Androida od około 3 lat od wersji 1.5 Cupcake od pierwszego Samsunga Galaxy I7500 i od tego czasu poznałem jego wady i zalety, które znakomicie uwidocznily się na Galaxy S I9000, który do tanich i prostych nie należał. Android w tym modelu potrafił się ni stąd ni z owąd zawiesić a wręcz wyłączyć smartphona. Raz nawet tak zawiesił mojego smartphona, że ten musiał trafić do serwisu… Inny przypadek to tablet Prestigio Multipad 5097CPRO wyposażony w dość słabe podzespoły. Na tym tablecie Android 4.04 potrafi naprawdę nieźle zamulić oj potrafi do tego bywa wyjątkowo niestabilne… Takie rzeczy nie występują w przypadku Windows Phone7.5 Mango, który nawet na słabszych podzespołach radzi sobie zdecydowanie lepiej. Całość jest znakomicie zoptymalizowana i bardzo szybka. Naprawdę szybkością działania przewyższa każdego Androida i dopiero Android na czterordzeniowych Galaxy S3,Note2 i Note 10.1 pokazuje, że może działać sprawnie i szybko realnie konkurować zarówno z WP jak i iOS (na dwurdzeniowym Note N7000 potrafi czasami zamulić…). To udowadnia, że mimo swych niepodważalnych zalet (uwielbiam androidowego Flash Playera) Android to system wymagający pod względem sprzętowym choć niezwykle elastyczny czego o WP powiedzieć już się nie da.

      • Arayan pisze:

        Ja również przeszedłem wszystkie wersje Androida kolejno bez wyjątku. Wersje do 2.1 włącznie były bezwartościowe i nie nadające się do użytku. Wersje 2.2 w górę były już naprawdę ok. Akurat modelu Galaxy S nigdy nie miałem, ani nawet z niego nie korzystałem, ale korzystałem z wielu innych, tańszych i droższych, lepszych i gorszych. Twój model był fizycznie wadliwy i nie ma to nic wspólnego z systemem (słyszałem bardzo dużo o wadliwości hardware Galaxy S). Co do tabletów – podobna sytuacja. To tak jakbyś kupił jakąś płytę główną no name do PCta i psioczył że Windows jest niestabilny. Nie, nie Windows jest niestabilny tylko sprzęt jest do kitu. Tak samo z Androidem. Jest masa modeli które są do kitu i to one są do kitu. System na dobrych modelach nigdy się nie wiesza ani nie muli. Android potrafi być wzorcowo płynny, responsywny nawet na ODTAKTOWANYM procku 600mhz, jeżeli skorzystamy z akceleracji GPU – śmiga jak masło, absolutnie płynnie, po mimo interfejsu wykonanego w pełnym 3d. Nie jest także w ogóle prawdą to co piszesz że Android rozwija skrzydła dopiero na 4 rdzeniach klasy Note2. Mam note2, ale mam też Nexusa, starocia 2rdzeniowego z kiepskim Soc nawet jak na 2 rdzenie. Android chodzi tam absolutnie wzorcowo i wcale nie gorzej niż na Note2. Mimo że procesor to złom, ten telefon to Jest wzór do którego WM jeszcze bardzo daleko pod względem sprawności i funkcjonalności. Na WM bowiem w tle nie chodzi nawet ułamek tego co dźwiga w równoległym działaniu Android, a mimo to występują na nim mikro przycięcia częściej niż na Androidzie.

  6. biblok pisze:

    Czasy gdy Android był mułowaty już minęły. Zobaczymy czy WP 8 jest taki cudowny, bo jak na razie różne rzeczy an jego temat można usłyszeć. Osobiście ograniczenia personalizacji na WP bardzo zniechęcają mnie do tej platformy. Do tego kafle są dla mnie ohydne. Android będzie miał długo przewagę a to dlatego, że jest już rozwinięty a do tego otwarty i ludzie lubią to że mogą coś sami zrobić. Linux ma ten problem na deskopach, że nie ma jednej dystrybucji z pomysłem na siebie i dlatego Windows ma taką przewagę. Tutaj to Android rozdaje karty a nie WP ale to dobrze, bo monopol dla użytkownika jest najgorszy.

  7. Alex pisze:

    Azawakh
    Galaxy S to byl piereszy model z serii Galaxy. Z tego co pamietam to wystaryowal on na wersji Android 2.1 i zakonczyl na wersji 2.3 z value packiem ktory ma upodabniac go do Androida 4.0. Android jest stabilny i przemyslany od wersji 4.0. Od tej wersji wszystko w nim jest przemyslane i szybkie. Wszystko jest takie jakie byc powinno. Dlaczego bierzesz za przyklad Galaxy S skoro on pracuje na starym 2.3? Teraz wychodza mid endy z 4.1 ktore pomimo juz starego hardwaru i gorszego od tego co jest w nokiach z wp8 daja sobie rade na prawde dobrze. A do tego cena. Cena takiego mid enda z androidem 4.1 to jakies 1300 zl natomiast tych nokii to? 2700. Sory gosciu ale nie masz racji. Android nie jest tym androidem ktorym byl kiedys. To jest juz prawdziwy system a nie zabawka za ktora w chwili obecnej uwazam nokie i wp7, 7.5, 7.8, 8. To sa zabawki imitujace system.

  8. Jakub Paszko pisze:

    Osobiście używam androida od 2 lat, właśnie nie dawno zakupiłem kolejny telefon z tym systemem. Przede wszystkim przez otwartość tego systemu. WP jest strasznie zamknięty i możliwości presonalizacji są praktycznie znikome.

  9. Alex pisze:

    Azawakh
    Jesli tak strasznie chcesz porownac hardware i dwa systemy to wez sobie xperie z roku 2011. Wszystkie maja zastisowane te same podzespoly co lumia 800 i 900 na mango. Do tego maja androida 4.0. System dziala dobrze pomimo ze zostal zrobiony na odwal sie. Sony sie nie przylozylo do tego update u. Ale i tak w miare chodzi pomimo jednego rdzenia 512 mb ram i adreno 205 wszystko uruchamia sie dobrze. Wiec czemu smiesz twierdzic ze android do normalnego dzialania potrzebuje 4 rdzeni?

  10. Azawakh pisze:

    No cóż koledzy nic nie poradzę, że mam takie a nie inne spostrzeżenia związane z Androidem, którego mimo jego wad bardzo lubię (tekst pisany z androidowego tabletu Pestigio Multipad 5097CPRO należący do mojego ojca). Nie poradzę też, że Android ma swoje wyagania i dopiero cztery rdzenie są im sprstać. Porównywałem swojego Note z Galaxy 3 i Note2 i powiem tylko tyle, że płynność działania szybkość obu nowych modeli Samsunga jest nieporównywalna , zwyczajnie są jak rakiety (o Multipadzie nie wspomnę bo niestety ale na tym tablecie Android 4.04 idealnie nie funkcjonuje a tablet czasami zwyczajnie świruje co bardzo utrudnia pracę). Żadnych zacięć czy lagów, które przydarzją się czasem w Note. Czym mocniejszy procesor z większą ilością rdzeni tym lepiej dla Androida co w przypadku WP oraz iOS jest zupełnie niepotrzebne. I też na to nic nie poradzę. Jest coraz lepiej w świecie Androida i tego nie da się zaprzeczyć bo kibicuję od samego początku systemowi Andy Rubina i przesiadka z Symbiana na Androida była dla mnie wielką ulgą. Żadnego łamania systemu, żeby instalować jakiś program, żadnych idiotycznych certyfikatów, z którymi nie bardzo wiadomo co było zrobić i do czego one służyły. To wszystko sprawia, że mimo wszystkich wad bardzo lubię Androida i to on jest moim podstawowym systemem operacyjnym. Ale nie stronię też od WP i iOSa, które pełnią funkcje pomocnicze. A na przyszły rok planuję kupić albo Galaxy S3 albo Note2 oparte na Androidzie. Być może trafi mi się również okazja zakupu Ativa S opartego na WP8.

    • Arayan pisze:

      Jeszcze raz sprostuję – wprowadzasz ludzi w błąd 🙂 Jeszcze raz podkreślę – stary i hardwearowo kiepski Nexus ma ta samą płynność i jakość działania co Note2. Android NIJAK nie potrzebuje 4 rdzeni. Mity i bajki 🙂 A że samsung naknocił w pierwszym note to zupełnie inna sprawa.

  11. Azawakh pisze:

    Gdyby to co piszę było taką lipą to na Multipadzie z procesorem 1 Ghz Android śmigałby jak burza a jednak muli i to czasami ostro i do tego bywa zwyczajnie niestabilny. Byoby inaczej gdyby producent zastosował minimum dwa rdzenie. Być może wtedy Android zacząłby chodzić na tym tablecie prawidłowo. Multipad to przykład na to, że czym mocniejszy hardware tym lepiej Android na nim działa.

  12. Arayan pisze:

    Mam prośbę – zanim odpiszesz na komentarz, przeczytaj uważnie wcześniejsze wypowiedzi. Argument o Multipadzie jest całkowicie pozbawiony sensu. Dlaczego? Już wyraźnie napisałem wcześniej. 1 – jakoś działania samego hardware – w tabletach to z tym bywa bardzo róóóżnie. 2 – software które nie jest czystym Androidem a jakąś wariacją zapchaną bloatware przez producenta. 3 – Jeszcze raz podkreślę że standardowo do pełnej płynności optymalne są dwa rdzenie. Natomiast 1 rdzeń wystarczy całkowicie na luzie jeśli zastosujemy software z akceleracją GPU. MOWY nie ma wtedy o przycięciach na procku 600mhz a co dopiero 1ghz. Android po prostu jest wrażliwy na konfigurację softwearową – łatwo popsuć jego potencjał z czego producenci ochoczo korzystają (i dlatego linia Nexus rządzi!). Czy to jego wina? Nie, marnego producenta i nieświadomego użytkownika który siedzi na tej marności jaką producent nawrzucał.

  13. Azawakh pisze:

    Akurat Multipad od Predtigio posiada Androida czystego bez zbędnych śmieci od producenta i też działa dość chybotliwie. Do tego używany jest bez zbytecznego wysilania sprzętu. Gdyby Multipad posiadał odpowiedni hardware w postaci choćby dwóch rdzeni wtedy jest duże prawdopodobieństwo, że ten Android działałby zdecydowanie płynniej, stabilniej i szybciej. Moje doświadczenia z Androidem dowodzą, że ten system jest wrażliwy zarówno na konfigurację softową jak i hadwarową a tego niestety nie da się zaprzeczyć. Z drugiej zaś strony niesamowicie dynamiczny rozwój systemu Google wyznacza nowe trendy na rynku oraz całkowicie nowe rozwiązania technologoczne jak np coraz to potężniejsze procesory.

  14. Shedu pisze:

    Według mnie artykuł jest nierzetelny. Autor w kwestii „ilości dostępnych aplikacji” nie wziął pod uwagę jaki proces filtracji przechodzą aplikacje udostępniane w marketach. Jeśli chodzi o Marketplace to każda z aplikacji jest sprawdzana pod kątem działania i funkcjonalności tzn. wykluczone są aplikacje która obciążają niepotrzebnie procesor,pamięć telefonu. Są wybierane tylko te najlepsze(tzn. nie ma potrzeby żeby w markecie po wpisaniu w wyszukiwarce aplikacji np. kalkulator, market znalazł 150 różnych kalkulatorów)…ma znaleźć te które są najlepsze i się nie dublują..tylko te najlepsze trafiają do marketplace. Inne tylko robią „sztuczną” statystykę ilości dostępnych aplikacji w markecie.Zupełnie odwrotnie jest w Google Play. Tam aplikacje trafiają po prostu..bez filtracji…sprawdzania..co powoduje, że podczas szukania jakiej kolwiek aplikacji nie mamy dużego RÓŻNORODNEGO wyboru tylko błąkamy pomiędzy aplikacjami ktorę mają dokladnie takie samo działanie..różnia się wyglądem..bardzo często też powodują spowolnienia działania systemu bądź też zawieszenie aplikacji” aplikacja przestała działać..wymuś zamknięcie itp.” Dodatkowo też liczba aplikacji nie jest „prawdziwa” tylko sztucznie nabita poprzez dublujące sie aplikacje. Dlatego też nie powinno się porównywać ilości dostępnych aplikacji w obu marketach.

  15. trader pisze:

    jest taka opcja w ktorym z systemow, aby internet uruchamiał sie jak w komputerze? tzn aby stronka nie byla „okrojona”
    ewentualnie w jakich telefonach jest to mozliwe?

    • WiECZUR9611 pisze:

      Musisz mieć opere mobile i w ustawieniach>zaawansowanych>user agent>desktop <–bd miał tak jak na stronie internetowej w komputerze

    • Azawakh pisze:

      W smartphonach i tabletach opartych o Androida, który obsługuje Flash Playera. Istnieje też taka możliwość w przypadku iOS dzięki przeglądarce Puffin obsługującej bardzo dobrze Flasha na stronach www.

  16. nazir50 pisze:

    Mam 2 smartfony z android i nigdy więcej tego bubla za brak poprawek aktualizacji

    Nowy smartfon tylko z WP8

    • Azawakh pisze:

      Nazir a z jakich to smartphonów z Androidem korzystasz? Możesz napisać? Masz trochę racji, że Android ma pewne wady ale jako jedyny pozwala na normalne przeglądanie internetu jak na komputerze a nie tylko ogryzków stron jak na innych systemach operacyjnych. Windows Phone to ciekawy system i sam z niego korzystam ale brak obsługi Flash Playera na stronach www niestety ale skutecznie przeszkadza w swobodnym surfowaniu. Do tego brak jakiejkolwiek przeglądarki wspierającej Flasha i Silverlight (wtyczka Microsoftu) też w moich oczach nie przysparza Windows Phopne popularności. Tym samym system okienkowy jest tylko uzupełnieniem systemu Google, który jednak ma zdecydowanie większe możliwości użuytkowe.

  17. koj451 pisze:

    ja lubie tą prostotę windows phone’a ale już zaczynają mnie denerwować te ograniczenia i braki, np. brak drzemki w budziku !!! i przesuwanie muzyki ale znowu jest bardzo płynny i jak patrze na androida jak się muli to znowu już od razu nie chce mi się z niego korzystać więc nic mi do końca nie pasuje 😀 a znowu iOS to według mnie jeden śmietnik bo w androidzie i nawet w windows phone czegoś czego na ekranie głównym nie chcemy możemy to schować do listy aplikacji a w iOS wszystko jest w jednym no ale nie jest juz tak ograniczony jak wp :D:D

  18. radosku pisze:

    Adobe Uśmierciło Androida ..Niestety taka jest prawda i dopóki Android miałm flash playera Windows Phone przegrywało znim na każdym froncie i każdą wojne …Decyzja ADOBE iż kończy wsparcie mobilnego FLASH PLAYERA niejako wbiło gwozd do trumny tego systemu .Większa cześc klientów którzy kupowali ów modele z tym systemem to tylko po to gdyż była możliwość oglądania TV-ON LINE czy filmow lub innych materiałów w playerach z Flashem ..Nie stety z końcem Lutego adobe zaprzestało w sparcia i na prózno szukać flasha google play począwszy od android 4.1…fakt jest możliwośc pobrania z poza sklepu play ale tylko do czasu .Tym samym nie od dziś wiadomo że właśnie przez brak flasha Windows Phone był wysmiewany ,ale niewspominano że pod innymi wzgledami tym szybkim interfejsem w Nokii lumia z WP 8 i niezawodnie szybkim internete WP 8 wygrywało z robocikiem :).Więc tą Wojne wygrał WP 8 a robocik bez tzw oliwy w postaci Flash Playera pomału zacznie rdzewieć …

  19. Moefeusz81 pisze:

    Hehh android to syfek,Wp najlepszym systemem na urządzenia mobilne

  20. katarzyna medrek pisze:

    na microsofta nie moge sciagnac pou xd ale jest przydatny


reklama